Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 7264
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Plac przy stacji BP w prywatne ręce?

Środa, 4 marca 2009, 7:57
Aktualizacja: Czwartek, 5 marca 2009, 8:08
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Plac przy stacji BP w prywatne ręce?
Fot. Angela
Wkrótce rozstrzygnie się kwestia sposobu zagospodarowania terenu przy stacji paliw BP w rejonie ulic Jana Pawła II – Mostowej. W planach jest tam budowa parkingu dla autobusów. Początkowo pieniądze na budowę miały pochodzić z zewnętrznych projektów. W ostatnim czasie placem zainteresował się prywatny inwestor, który obecnie prowadzi rozmowy z władzami miasta.

Inwestycja jest oczekiwana nie tylko przez kierowców autokarów, którzy w centrum miasta często nie mają gdzie zatrzymać pojazdu na dłużej, lecz także przez zmotoryzowanych, którzy narzekają na autobusy turystyczne stające przy chodnikach i blokujące ruch.

Jak mówi zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze, Jerzy Bigus, do budowy parkingu dla autobusów przy ulicy Jana Pawła II przygotowane są już wszystkie niezbędne dokumenty oraz pozwolenie na budowę. Teraz brakuje tylko najważniejszego elementu – środków na realizację zadania.

Niewykluczone, że inwestycję przejmie prywatny inwestor, który w ostatnich dniach zainteresował się kupnem terenu. Według wstępnych informacji chciałby on wybudować tam nie tylko parking dla autokarów, prawdopodobnie komercyjny, ale również obiekt handlowo – usługowy z restauracjami i sklepami.

– Jest jeszcze za wcześnie by mówić o szczegółach tej propozycji – powiedział Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. Obecnie inwestor przedłożył nam swój pomysł zagospodarowania tego terenu. Wyniki tych rozmów powinny być znane w przeciągu najbliższego miesiąca.

W początkowej wersji pieniądze na budowę parkingu dla autobusów miały pochodzić z projektów współpracy transgranicznej Polska – Czechy. Na te pieniądze trzeba byłoby jednak jeszcze poczekać, co najmniej do przyszłego roku.

– Nie złożyliśmy żadnego wniosku na budowę parkingu przy stacji BP, ponieważ jak na razie nie kwalifikuje się on do żadnego projektu, a poza tym nie mamy partnera, który chciałby Się włączyć do projektu po drugiej stronie. Przez cały czas szukamy jednak sposobu pozyskania tych pieniędzy. Jeśli teren nie znajduje się w pobliżu jakiś zabytków, trudno pozyskać na niego pieniądze. Nie oznacza to jednak, że w międzyczasie mogą pojawić się jakiś nowe rozwiązania – mówi Jadwiga Osińska, naczelnik Wydziału Funduszy Unijnych Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group