Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 4405
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: PiS agituje i odnosi się do skandalu

Piątek, 8 maja 2015, 14:22
Aktualizacja: Sobota, 9 maja 2015, 2:39
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: PiS agituje i odnosi się do skandalu
Fot. Przemo
Dzisiaj (8.05), w ostatnim dniu kampanii wyborczej, politycy jeleniogórskiego Prawa i Sprawiedliwości zwołali briefing prasowy, na którym apelowali o udział w wyborach, a także odnieśli się do doniesień portalu wpolityce.pl pod sensacyjnym tytułem: „UJAWNIAMY! Skandal w Jeleniej Górze. Przewodnicząca okręgowej komisji wyborczej już wie: Wybory wygra Bronisław Komorowski". Rozdawali też ulotki wyborcze kandydata PiS–u na urząd Prezydenta RP.

Jak informuje wpolityce.pl „szkolenie (członków komisji – red.) prowadziła Ewa Szymańska-Habzda, która jest przewodniczącą Okręgowej Komisji Wyborczej w Jeleniej Górze. To jest członek wojewódzkiej komisji wyborczej, działająca od lat i od lat zajmująca się również szkoleniami. Ta pani wprost pytana, jak poradzić sobie z członkami, którzy nie mogą zasiadać w komisji w czasie drugiej tury, odpowiedziała: proszę państwa, drugiej tury nie będzie, wygra ten, który jest obecnym prezydentem – wyznał portalowi wpolityce.pl bolesławiecki pełnomocnik PiS-u Andrzej Łuczak dodając, że PKW zaprzecza jakoby takie słowa padły podczas szkolenia.

Do sprawy odniosła się posłanka Prawa i Sprawiedliwości Marzena Machałek. - Są to doniesienia medialne, próbuję je potwierdzić. Jeżeli jest tak, że ci, którzy szkolą komisję – sędziowie, albo inne osoby upoważnione do decydowania czy głos jest ważny, czy nie ważny – mówią do członków komisji, że drugiej tury nie będzie, to mam wrażenie, że celowe było apelowanie Bronisława Komorowskiego: rozstrzygnijmy wybory w pierwszej turze - powiedziała posłanka PiS-u.

Ostatnie godziny przed ciszą wyborczą, która rozpocznie się o północy politycy partii Jarosława Kaczyńskiego wykorzystali na rozdawanie ulotek mieszkańcom i turystom na jeleniogórskim Rynku.

W poprzednich wyborach brałem udział jako mąż zaufania, pilnowałem porządku w komisjach i widziałem na własne oczy, jak wiele błędów popełnili wyborcy. Gwarantuję, że dopilnujemy tych wyborów – powiedział Marcin Kaflik dodając, że przyczyną błędów było niedoinformowanie wyborców ze strony członków komisji.

Wszyscy zgodnie apelowali, by wziąć udział w wyborach. W gruncie rzeczy to, że państwo nie pójdziecie powoduje, że dajecie możliwość wyboru innym. To nie jest bunt przeciwko politykom, to jest fałszywa optyka. Musicie pójść i wybrać swojego kandydata, naszym kandydatem jest Andrzej Duda – apelował radny Rafał Szymański.

Podczas akcji rozdawania ulotek, prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła (PO) uczestniczący w targach Tourtec odbywających się na Placu Ratuszowym, przyjął ulotkę agitującą do głosowania na Andrzeja Dudę (PiS) i – jak widać - zapozował do zdjęcia z Marzeną Machałek oraz…z Andrzejem Dudą - na ulotce, oczywiście.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (42)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group