Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 6495
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Piratom drogowym bezwzględne „nie!”

Sobota, 20 grudnia 2008, 9:34
Aktualizacja: 9:34
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Piratom drogowym bezwzględne „nie!”
Fot. .....
Kolejne zakazy prowadzenia pojazdów orzekł sąd kierowcom, którzy spowodowali zagrożenie w ruchu poprzez rażące łamanie przepisów ruchu drogowym. Dwaj mężczyźni nie będą mogli prowadzić przez pół roku. Każdy zapłaci po tysiąc złotych grzywny.

26-letni mieszkaniec gminy Podgórzyn 12 grudnia 2008 roku około godziny 8.30 spowodował kolizję drogową w Mysłakowicach na skrzyżowaniu z ul. Czerwony Dworek, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia.
– Jak ustalili policjanci sprawca nie zachował należytej ostrożności i uderzył w tył skręcającego samochodu marki Fiat, przez co spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

Jak się później okazało, kierowca nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania oraz nie miał również dowodu rejestracyjnego. Mężczyzna kupił auto 1 października i nie zdążył go przerejestrować.
Za spowodowanie kolizji drogowej, ucieczkę z miejsca zdarzenia oraz brak uprawnień do kierowania wyrokiem Sądu Grodzkiego mężczyzna ma zakaz prowadzenia pojazdów na 6 miesięcy oraz musi zapłacić 1000 zł grzywny.

Drugi pirat został zatrzymany 16 grudnia na ulicy Mostowej w Jeleniej Górze. 23-letni mieszkaniec gminy Mysłakowice spowodował bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla innych uczestników, wyprzedzał na podwójnej ciągłej i nie korzystał z pasów bezpieczeństwa.

W tym przypadku również kierowca wyrokiem sądu ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na 6 miesięcy oraz do zapłacenia 1000 zł grzywny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
129
Nigdy
25%
Rzadko
44%
Czasami
19%
Często
12%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group