Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 7635
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pinokio w jeleniogórskich przedszkolach

Piątek, 20 maja 2016, 8:44
Aktualizacja: 8:49
Autor: Jel
Jelenia Góra: Pinokio w jeleniogórskich przedszkolach
Fot. Użyczone
Od pewnego czasu w jeleniogórskich przedszkolach pojawia się teatr „Metafora” z Młodzieżowego Domu Kultury prezentując spektakl „Pinokio” Carla Collodiego.

Drewniany pajacyk, którego wystrugał z magicznego drewna majster Dżepetto bardzo przypadł do gustu przedszkolakom. Ostatnio przedstawienie oglądały dzieci z przedszkola Król Maciuś przy ulicy Mickiewicza 15. Wcześniej Pinokio gościł w Przedszkolu Nr 5, Przedszkolu Nr 4 i w Cieplickim Przedszkolu Nr 10.

W spektaklu grają uczniowie z Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych: Laura Cincio, Anna Tomaszewska, Karolina Muranko i Maria Kulpińska. Spektakl Metafory poprzedzają solowe występy dzieci z młodszej grupy teatralnej „Agrafka”. Mali aktorzy recytują znane wiersze Tuwima i Brzechwy. Niektórzy z nich uczęszczają do przedszkoli, w których odbywały się spektakle. W młodszej grupie występują: Blanka Kleinowska, Gabriel Miszta, Milagros Ramos, Marcel Raś, Karolina Szatkowska, Kornelia Szatkowska i Marcin Wielebiński. Opiekunem jest Krzysztof Zwoliński.

- Występy w przedszkolach dodały mi odwagi– mówi Laura Cincio grająca tytułowego Pinokia. - Nauczyłam się wchodzić w relację z publicznością oraz lepiej wyrażać swoje emocje i uczucia. Występy przed dziećmi są dla mnie zarówno nauką jak i świetną zabawą - dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group