Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 7042
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piłkarskie wyniki z czwartku, zapowiedzi na niedzielę

Wiadomości: IV-liga piłkarska, klasa okręgowa, klasa A
Sobota, 17 sierpnia 2013, 0:35
Aktualizacja: 0:37
Autor: Przemo
Fot. archiwum
W pierwszej kolejce piłkarskiej IV–ligi niespodziewanie wysokie zwycięstwa odnieśli ligowi nowicjusze, zaś ekipy z powiatu jeleniogórskiego rozpoczęły rozgrywki od porażek.

W 8 meczach inauguracyjnych strzelono 27 goli, co daje niezłą średnią na starcie sezonu (3,375 na mecz). Karkonosze będą miały szansę zrehabilitować się już w najbliższą niedzielę na stadionie przy ul. Lubańskiej, gdzie o godz. 17:00 podejmą spadkowicza z III-ligi, Orła Ząbkowice Śląskie. Ostatnie spotkanie tych ekip miało miejsce 15. czerwca 2011 roku w wojewódzkim półfinale Pucharu Polski, kiedy to jeleniogórzanie po wyrównanej walce przegrali przy Złotniczej 1:2 (gole: Ernest Polak 12' - Damian Okrojek 17', Norbert Guła 87').

Wyniki 1. kolejki IV-ligi:
BKS Bobrzanie Bolesławiec - KP Brzeg Dolny 0:3
MKS Szczawno Zdrój - Karkonosze Jelenia Góra 1:0
Orzeł Ząbkowice Śląskie - AKS Strzegom 4:3
Kuźnia Jawor - Pogoń Oleśnica 6:1
Olimpia Kowary - Orla Wąsosz 1:2
Miedź II Legnica - Piast Zawidów 4:1
LZS Stary Śleszów - Sokół Wielka Lipa 3:0
Orkan Szczedrzykowice - Granica Bogatynia 1:0

W następnej kolejce zagrają: (niedziela, godz. 17:00)
KP Brzeg Dolny - Granica Bogatynia
Sokół Wielka Lipa - Orkan Szczedrzykowice
Piast Zawidów - LZS Stary Śleszów
Orla Wąsosz - Miedź II Legnica
Pogoń Oleśnica - Olimpia Kowary
AKS Strzegom - Kuźnia Jawor
Karkonosze Jelenia Góra - Orzeł Ząbkowice Śląskie
BKS Bobrzanie Bolesławiec - MKS Szczawno Zdrój

W klasie okręgowej już w pierwszej kolejce doszło do derbów powiatu jeleniogórskiego, w którym Lotnik Jeżów Sudecki zwyciężył w Podgórzynie 3:1. W 8 spotkaniach strzelono 38 bramek, a więc średnia to 4,75 na mecz.

Wyniki 1. kolejki okręgówki:
Hutnik Pieńsk - Olimpia Kamienna Góra 4:1
Łużyce Lubań - Piast Wykroty 1:4
Orzeł Lubawka - Twardy Świętoszów 4:0
Włókniarz Leśna - Pogoń Świerzawa 9:1
Nysa Zgorzelec - Piast Dziwiszów 0:0
Leśnik Osiecznica - Czarni Lwówek Śląski 3:1
Victoria Ruszów - Włókniarz Mirsk 3:3
Endico-Mitex Podgórzyn - Lotnik Jeżów Sudecki 1:3

W następnej kolejce zagrają: (niedziela, godz. 17:00)
Włókniarz Mirsk - Endico Mitex Podgórzyn
Czarni Lwówek Śląski - Victoria Ruszów
Piast Dziwiszów - Leśnik Osiecznica
Pogoń Świerzawa - Nysa Zgorzelec
Olimpia Kamienna Góra - Lotnik Jeżów Sudecki
Włókniarz Leśna - Twardy Świętoszów
Piast Wykroty - Orzeł Lubawka
Hutnik Pieńsk - Łużyce Lubań

W najbliższą niedzielę startuje również klasa A, przedstawiamy poniżej rozkład gier pierwszej kolejki:
Grupa I:
Orzeł Mysłakowice - Piast Bolków 11:00
Lechia Piechowice - Nysa Wolbromek 11:00
Chojnik Jelenia Góra - Pagaz Krzeszów 11:00
Olimpia II Kowary - Orzeł Wojcieszów 11:00
Czarni Przedwojów - Włókniarz Chełmsko Śląskie 15:00
Woskar Szklarska Poręba - KS Łomnica 17:00
Kwisa Świeradów Zdrój - Gryf Gryfów Śląski17:00

Grupa II:
Włókniarz II Mirsk - Stella Lubomierz 11:00
Skalnik Rębiszów - Apis Jędrzychowice 15:00
LZS Radostów - Bazalt Sulików 15:00
Orzeł Platerówka - Iskra Łagów 15:00
Cosmos Radzimów - Olsza Olszyna 15:00
Pogoń Markocice - LZS Kościelnik 15:00
Błękitni Studniska Dolne - Orliki Węgliniec 15:00

Grupa III:
KS Stare Jaroszowice - GKS Raciborowice 11:00
LKS Ocice - LZS Łaziska 11:30
Majdan Bolesławice - Jawa Otok 14:00
Chrobry Nowogrodziec - Sparta Zebrzydowa 15:00
LZS Brzeźnik - KS Łąka 15:00
Górnik Węgliniec - GKS Warta Bolesławiecka 15:00
GKS Tomaszów Bolesławiecki - GKS Iwiny 17:00

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group