Zalogowanych: 23

Łomnica: Piłkarskie święto w derbach gminy Mysłakowice

Wtorek, 13 października 2020, 20:51
Aktualizacja: 20:54
Emocjonujące spotkanie i licznie zgromadzona publiczność - jak na derby gminy Mysłakowice przystało. W spotkaniu 10. kolejki jeleniogórskiej A-klasy kibice KS-u Łomnica i Orła Mysłakowice zobaczyli 6 bramek, a decydująca o podziale punktów padła w ostatnich sekundach spotkania.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy w 21. minucie za sprawą grającego trenera - Tomasza Woźniczki objęli prowadzenie. W 34. minucie wyrównał Damian Kucharczyk i walka o zwycięstwo zaczęła się od nowa. Po zmianie stron wydawało się, że łomniczanie na tyle przejęli inicjatywę, że nic im nie zagrozi... W 54. minucie bramkę dającą prowadzenie zdobył Mateusz Cieślik, a 3 minuty później na 3:1 podwyższył Jakub Wyderkowski. Gospodarze mieli kolejne okazje, aby dobić lokalnego rywala, ale doskonale w bramce spisywał się Norbert Kustosz. Gdy w 79. minucie na 3:2 trafił Marcel Kaziemko, przyjezdni poderwali się do walki i do ostatnich sekund walczyli o cenny punkt. Jak się okazało, w ostatniej akcji meczu Kacper Gęślak uradował kibiców Orła i mecz zakończył się wynikiem 3:3.

Z takiego rezultatu najbardziej cieszy się Victoria Jelenia Góra, która ma już 7 punktów przewagi nad wiceliderem - KS Łomnica. W następnej kolejce łomniczanie jadą do Wojcieszowa na pojedynek z Budowlanymi, a Orzeł podejmie u siebie Czarnych Strzyżowiec.

KS Łomnica - Orzeł Mysłakowice 3:3 (1:1)

Gole: 0:1 Woźniczka 21', 1:1 Kucharczyk 34', 2:1 Cieślik 54', 3:1 Wyderkowski 57', 3:2 Kaziemko 79', 3:3 Gęślak 90'+4.

KS: Glina - Salamon (70' D. Habasiński), O. Aleksiejew, Cieślik, P. Habasiński (65' Rosiński), Kucharczyk (80' Ślusarczyk), Maran, Turczyk, Ziomek, Zyner, Wyderkowski (90'+2 Kurzelewski).
Orzeł: Kustosz - Zaleszczyk (70' Lewandowski), Matuszewski, Matyszkiewicz (78' Podhorodecki), Uroda (58' Palimąka), Błaszczyk, Gęślak, Kaziemko, Szkudlarek, Szpak (76' Sokołowski), Woźniczka.