Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7439
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Pijany strażak rozbił wóz gaśniczy

Środa, 14 listopada 2007, 15:27
Aktualizacja: 20:15
Autor: TEJO
Region Jeleniogórski: Pijany strażak rozbił wóz gaśniczy
Fot. Archiwum
Ponad dwa i pół promila alkoholu w organizmie miał pożarnik ochotnik, który wjechał pojazdem strażackim w drzewo i wpadł do rowu. Za spowodowanie kolizji i jazdę na dwóch gazach trafi przed oblicze sądu.

Ochotnik ma 48 lat. Napił się wódki i postanowił wrócić do domu bojowym pojazdem używanym do akcji gaśniczych. Nie przeszkadzał mu mrok ani sypiący śnieg. Jechał z Kamiennej Góry w kierunku Marciszowa. W okolicy wsi Świdnik dodał gazu i na łuku drogi nie wyrobił zakrętu. Uderzył w drzewo i wpadł do rowu.

O leżącym tam strażackim pojeździe zawiadomiono policję w nocy z wtorku na środę. Patrol stróżów prawa znalazł leżący w dole przy szosie wóz. W nim siedział kompletnie pijany strażak. Nic poważnego mu się nie stało. Miał tylko drobne zadrapania, które opatrzył lekarz.

Pożarnik nie wrócił jednak do domu, ale noc spędził w policyjnej izbie zatrzymań. Za spowodowanie w stanie nietrzeźwym kolizji drogowej odpowie przed sądem. Będzie musiał najpewniej zapłacić za naprawę strażackiego wozu bojowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group