Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 6373
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pijany jak Francuz za kierownicą

Wtorek, 2 marca 2010, 14:41
Aktualizacja: 14:55
Autor: TEJO
Francuskie powiedzenie „pijany jak Polak” nabrało odwrotnego sensu dwa dni temu, kiedy to policja zatrzymała obywatela Francji, który prowadził auto na dwóch gazach. Jechał na stację benzynową po… napoje na kaca.

W minioną niedzielę policjanci pełniąc służbę przy ulicy Kiepury w Jeleniej Górze zauważyli samochód marki Renault. Sposób jazdy kierowcy wskazywał, że może być on pod wpływem alkoholu – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzeczniczka policji.

Kierującym okazał się 26-letni obywatel Francji. Przeprowadzone badanie wykazało 1,4 promila. Mężczyzna tłumaczył się, że przyjechał w odwiedziny do znajomej, u której pił alkohol do godziny 1 w nocy. Rano obudził się i jechał na najbliższą stację benzynową po napoje.

Francuz może mieć kłopoty: w Polsce popełnił przestępstwo, a kara za jazdę po pijanemu to dwa lata więzienia. We Francji dozwolone jest prowadzenie auta z połową promila alkoholu w organizmie. U nas ten stan kwalifikuje się jako po spożyciu alkoholu. Przy większej „dawce” za złamanie prawa grozi kara do dwóch lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group