Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 4494
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Pijana matka z dzieckiem o włos od tragedii

Czwartek, 5 czerwca 2008, 12:54
Aktualizacja: 12:55
Autor: TEJO
Refleksowi przypadkowego przechodnia zawdzięczają zdrowie – a może nawet życie – 26–letnia kobieta z Kowar i jej córeczka. Zamroczona alkoholem matka i dziecko omal nie wpadli pod samochód. Mężczyzna odebrał kowarzance wózek z niemowlęciem i zawiadomił policję.

Do zdarzenia doszło w środę w Kowarach. – Oficer dyżurny tamtejszego komisariatu otrzymał telefoniczną informację od mieszkańców, że jedną z ulic w mieście szła nietrzeźwa kobieta z wózkiem, w którym było małe dziecko – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

W pewnym momencie kobieta zatoczyła się i omal nie wpadła pod jadący samochód. Tylko dzięki natychmiastowej reakcji świadka nie doszło do tragedii. Mężczyzna odebrał kobiecie wózek z dzieckiem i powiadomił policję.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że 26-letnia kobieta, która w ten sposób „opiekowała „ się swoją dziesięciomiesięczną córeczką miała 2,7 promila alkoholu w organizmie.

Matka trafiła do policyjnego aresztu. Policjanci w mieszkaniu zastali ojca dziecka, który znajdował się w stanie upojenia alkoholowego. Mężczyzna był w takim stanie, że nie można go było poddać badaniu na zawartość alkoholu.

W związku z tą sytuacją, dziecko zostało przewiezione do szpitala. Obecnie policja wyjaśnia okoliczności tej sprawy. W przypadku, gdy potwierdzi się, że kobieta swoim zachowaniem stworzyła bezpośrednie niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia swojego dziecka może jej grozić nawet do 5 lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group