Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 6413
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Pijak rozbił pojazd i okłamał policję

Środa, 16 lipca 2008, 8:51
Aktualizacja: 8:51
Autor: TEJO
Zabrał dwóch autostopowiczów, którzy go pobili i odjechali jego samochodem – taką wersję zdarzeń przedstawił policji 23–letni kierowca. Wyssał ją z palca, bo w rzeczywistości upił się i rozbił auto. Historyjkę zmyślił, bo chciał uniknąć odpowiedzialności za spowodowanie kolizji drogowej i jazdę na dwóch gazach.

Do zdarzenia doszło w Bolesławcu. Tam do dyżurnego policji zgłosił się rzekomy poszkodowany. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania napastników autostopowiczów oraz „skradzionego” samochodu.

Szybko jednak okazało się, że wersja podana przez poszkodowanego nie jest prawdziwa. Nie było żadnego napadu. Jak ustalili policjanci mężczyzna wcześniej spożywał alkohol, a następnie wsiadł do samochodu.

Jadąc autem, w pewnym momencie stracił panowanie nad kierowanym pojazdem, zjechał z jezdni, uderzył w kiosk i wjechał do rowu. Chcąc uniknąć odpowiedzialności za swój czyn, postanowił wymyślić historyjkę o napadzie.

Obrażenia, które pokazywał policjantom jako efekt pobicia, były skutkiem wypadku. „Utracone auto” policjanci odnaleźli w miejscu kolizji.
Kierowca kłamca narobił sobie podwójnych kłopotów. Odpowie nie tylko za jazdę po pijanemu i spowodowanie kolizji drogowej, lecz także za zawiadomienie organów ścigania o przestępstwie i składanie fałszywych zeznań.
W sumie grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat trzech.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group