Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 14261
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Piętno zimy na ulicach: uważajcie na resory!

Czwartek, 26 lutego 2009, 8:01
Aktualizacja: 12:46
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Piętno zimy na ulicach: uważajcie na resory!
Tu "swoje" zrobiła awaria sieci wodociągowej, której skutki do dziś odczuwają... kierowcy.
Fot. Angela
Tegoroczna zima poważnie odcisnęła się na nawierzchniach jezdni w stolicy Karkonoszy, które po zejściu śniegu okazały się podziurawione jak szwajcarski ser. – Jest o wiele gorzej niż w latach poprzednich – usłyszeliśmy od Jerzego Bigusa, zastępcy dyrektora zarządu dróg i mostów. Ich naprawa ma zacząć się na dniach, gdy tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne. Do tego czasu zmotoryzowani powinni zdjąć nogę z gazu.

Ostatecznego przeglądu jeleniogórskich dróg po zimie jeszcze nie było, bo na wielu z nich leży jeszcze śnieg i błoto pośniegowe, ale wstępnie wiadomo, że jazda powyżej prędkości 50 km na godzinę na głównych ciągach Jeleniej Góry może zakończyć się poważnym uszkodzeniem pojazdu, a nawet uszczerbkiem na zdrowiu.

Nawierzchnie ulic, które w wielu przypadkach mają już po 25 lat, nie wytrzymały tegorocznych niskich temperatur oraz dużej ilości sypanej soli z paskiem. Zmotoryzowani dziur mogą się spodziewać na ulicach Ogińskiego, Sygietyńskiego, Wojska Polskiego, Wrocławskiej, Wincentego Pola, placu Wyszyńskiego, Spółdzielczej przy skrzyżowaniu z Warszawską, Karola Miarki przy dworcu, Fredry, Koziej, Wolności przy Granicznej, Noskowskiego przy barze Miś, Mostowej u wlotu w Jana Pawła II przy McDonaldzie, Korczaka, przy wylocie na Zgorzelec czy na węźle w Grabarowie.

– W wielu przypadkach drogi te były budowane 25 lat temu, kiedy zakładano zupełnie inne obciążenie niż jest obecnie, dlatego w połączeniu z tak niskimi temperaturami, jakie były w tym roku, na drogach pojawiła się tak duża ilość dziur – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. – Są to pojedyncze ubytki, ale dla zmotoryzowanych jadących ze zbyt dużą prędkością mogą zakończyć się uszkodzeniem pojazdów.

Jak tylko zejdzie śnieg i spłynie woda zaczniemy te wszystkie ubytki naprawiać. Sporo prac na drogach zostało zrobione również przed pojawieniem się mrozów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
335
Jest nowy
8%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Aktualności
koszykarze II liga: Jelenia Góra - Wrocław
 
Aktualności
W płot po głębszym
 
Kultura
Grają w teatrze
 
Inne wydarzenia
Trwa absolutny hit kolejki!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group