Poniedziałek, 14 czerwca
Imieniny: Elizy, Michała
Czytających: 2591
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pies wyskoczył z trzeciego piętra i… przeżył

Środa, 8 czerwca 2011, 7:58
Aktualizacja: 8:38
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Pies wyskoczył z trzeciego piętra i… przeżył
Fot. AWSM
W miniony poniedziałek przy ul. Pijarskiej w Jeleniej Górze z uchylonego okna z trzeciego piętra wyskoczył pies, który poważnie się poturbował, ale przeżył. Zwierzę zabrano do schroniska, gdzie opatrzył je weterynarz. To przestroga i apel, by nie zostawiać czworonogów bez opieki.

Do zdarzenia doszło po godzinie 13.00 nieopodal piekarni przy ul. Pijarskiej. W chwili, kiedy pies wyskoczył z okna, jego właściciel był w pracy. Lokator pozostawił uchylone okno by zwierzakowi nie było zbyt gorąco.

Zdaniem straży miejskiej, która została wezwana na miejsce i czuwała przy rannym zwierzęciu do chwili, kiedy zabrali je pracownicy schroniska, pies był zadbany i miał zapewnione dobre warunki w mieszkaniu.
Dlaczego więc wyskoczył? Na to pytanie nikt nie zna odpowiedzi. Z nieoficjalnych informacji wynika, że czworonóg już wrócił do domu i czuje się znacznie lepiej.

Przy tym zdarzeniu straż miejska, policja oraz pracownicy Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami apelują do właścicieli zwierząt, by właśnie teraz, podczas upałów zadbali o cień i chłód oraz karmę i wodę dla swoich pupili.

Przypominają też, że zostawianie zwierząt w zamkniętym samochodzie, gdzie podczas słonecznego dnia może być nawet kilkadziesiąt stopni Celsjusza, może okazać się dla czworonogów śmiertelnym niebezpieczeństwem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group