Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6758
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pierwszy turniej w Neuroshima Hex, wkrótce kolejny

Poniedziałek, 8 września 2014, 10:39
Aktualizacja: 11:51
Autor: Jel
Jelenia Góra: Pierwszy turniej w Neuroshima Hex, wkrótce kolejny
Fot. Archiwum Organizatora
Wczoraj (7.09.) w Jeleniogórskim Centrum Kultury odbył się pierwszy turniej w grę planszową Neuroshima Hex, zdobywającą coraz większą popularność i wygrywającą wiele rankingów. Organizatorem turnieju był Michał Ofmański, właściciel sklepu z grami planszowymi 3Trolle.pl. Za miesiąc kolejny turniej.

W turniejowych zmaganiach brali udział uczestnicy w różnym wieku. Najmłodszy zawodnikiem był 11-letni Filip Tkacz, który nie przegrał żadnego dwumeczu.- Turniej bardzo mi się podobał, bardzo przyjemnie było grać. Na następnym turnieju postaram się wypaść lepiej - stwierdził.

Turniej wygrał Marek Tkacz, tata Filipa. - Mimo niewielkiej liczby uczestników, gra była zacięta. Do ostatniej chwili nie wiedziałem, czy wygram. Gratuluję przeciwnikom – powiedział.

Końcowa tabela:
1 Marek 7 pkt
2 Michał (Fire) 6 pkt
3 Michał 4 pkt
4 Filip 3 pkt
5 Wojtek 3 pkt
6 Krzysiek 2 pkt
7 Maciek 1 pkt

Neuroshima Hex to logiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza, wydana przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Akcja toczy się w postnuklearnym uniwersum gry fabularnej Neuroshima, na planszy podzielonej na 19 heksagonalnych pól, stąd nazwa. Rozgrywka odbywa się w systemie turowym. Każdy z graczy (reguły przewidują 2 do 4) w czasie rozgrywki kieruje jedną z czterech armii: Posterunkiem, Mutantami Borgo, gangami Hegemonii lub maszynami Molocha, reprezentowanymi przez zestaw 35. heksagonalnych żetonów każda.

Więcej o grze: http://neuroshimahex.pl/

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group