Poniedziałek, 22 lipca
Imieniny: Magdaleny, Marii
Czytających: 10698
Zalogowanych: 54
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Pierwszy slalom w Turnieju Czterech Stoków

Piątek, 22 stycznia 2010, 20:21
Aktualizacja: Wtorek, 26 stycznia 2010, 11:09
Autor: Karolina
Szklarska Poręba: Pierwszy slalom w Turnieju Czterech Stoków
Fot. Tadeusz Dyrcz
Wczoraj w Szklarskiej Porębie zakończyły się pierwsze zawody z zimowego cyklu Turnieju Czterech Stoków. Konkurs rozegrano na wyciągu „W Dolinie Szczęścia”, wzięło w nim udział 35 startujących. Do pokonania była trasa z siedmioma bramkami. Mimo niskiej temperatury nie zabrakło gorących emocji oraz sportowego ducha walki.

Celem organizatorów przedsięwzięcia jest popularyzowanie wśród młodzieży narciarstwa zjazdowego, doskonalenie umiejętności jeżdżenia na nartach oraz zachęcenie do aktywnego wypoczynku. Zawody skierowane są do dzieci i młodzieży, w wieku od 7-15 lat. Wystartować może każdy, zarówno osoby zrzeszone w miejscowych klubach oraz uczniowie, jak i goście odpoczywający w Szklarskiej Porębie.

W turnieju wzięło udział 35 małych sportowców, których podzielono na dwie grupy wiekowe. Pojawiły się dzieci z KS „Szrenica”, było też sporo zawodników z Jeleniej Góry oraz wypoczywający w Szklarskiej Porębie feriowicze z Poznania. Slalom osobno pokonywali chłopcy i dziewczęta, a najstarsi uczestnicy mieli po 12 lat. Na trasie rozstawiono 7 bramek, najlepsi uzyskali wynik zaledwie kilkunastu sekund. Jak na prawdziwy turniej przystało, pomiar czasowy był elektroniczny. Na zwycięzców czekały medale i kolorowe dyplomy.

W poszczególnych kategoriach wiekowych, pierwsze miejsca zajęli: Paulina Gola i Michał Batko oraz Klaudia Kamińska i Nikodem Siudak. Wszyscy zawodnicy zaprezentowali się w profesjonalnych strojach narciarskich, w których obowiązkowym elementem były kaski. Poziom zawodów okazał się być bardzo wysoki. – Dzieci traktowały konkurs jako zabawę, ale nie zabrakło też między nimi prawdziwej sportowej rywalizacji – zauważył Paweł Popłoński z organizacji turnieju.

Pomysłodawcą całego cyklu zawodów narciarskich dla dzieci jest Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej. Dzisiejszą imprezę współorganizowali także: Klub Sportowy „Szrenica” oraz właściciel wyciągów „W Dolinie Szczęścia”, Krzysztof Hunkiewicz. Obsługę medialną prowadziła redakcja sportowa Polskiego Radia Wrocław. Za udział w zawodach nie pobierana jest opłata startowa. Mali sportowcy muszą mieć tylko zgodę swoich opiekunów na uczestnictwo w konkursie oraz zakupić karnet na wyciągi. Następny Turniej Czterech Stoków odbędzie się już za tydzień, tym razem przy wyciągu koło hotelu Sudety na Białej Dolinie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz koleją?

Oddanych
głosów
191
Tak, często
13%
Czasami
46%
Nigdy
7%
Nie, wolę autobus
5%
Nie, bo mam samochód
29%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Ile wody powinniśmy pić w ciągu doby?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Aktualności
Śmierć w Staniszowie!
 
Aktualności
W Staniszowie zabawa trwa
 
Aktualności
Koncert w Zachełmiu
 
Turystyka
Z taśmy do kolejki
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group