Niedziela, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 3870
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pierwsze wyniki rekrutacji do szkół, są jeszcze miejsca

Wtorek, 19 lipca 2016, 9:48
Aktualizacja: Środa, 20 lipca 2016, 8:16
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Pierwsze wyniki rekrutacji do szkół, są jeszcze miejsca
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami pierwszy etap rekrutacji do szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jak informuje naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Paweł Domagała, w Jeleniej Górze są jeszcze miejsca.

W minioną środę (13.07). przeprowadzono symulację naboru do gimnazjów na rok szkolny 2016/2017, dla których organem prowadzącym jest Miasto Jelenia Góra.
W nowym roku szkolnym w sześciu gimnazjach utworzone zostaną 23 oddziały dla 632 uczniów,
w tym:
uczniowie, którzy wybrali gimnazjum obwodowe – 315,
uczniowie, którzy zostali zakwalifikowani w otwartej rekrutacji – 277.

Jest to o dwa oddziały mniej, niż w roku poprzednim, co jest spowodowane sytuacją demograficzną i malejącą liczbą dzieci – wyjaśnia Paweł Domagała, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

W miniony piątek (15.07) zostały opublikowane listy osób zakwalifikowanych
i niezakwalifikowanych do poszczególnych gimnazjów. Wczoraj i dzisiaj (18-19.07) uczniowie zakwalifikowani do wybranego gimnazjum mają potwierdzić wolę uczęszczania do niego poprzez dostarczenie do szkoły oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. Z kolei jutro (20.07) opublikowana zostanie lista osób przyjętych i nieprzyjętych do danej szkoły.

Jak informuje naczelnik, wolne miejsca w oddziałach ogólnodostępnych oferują jeszcze: Gimnazjum nr 4, Gimnazjum w Zespole Szkoły Podstawowej nr 15 i Gimnazjum nr 5, Gimnazjum w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych oraz w klasach sportowych: Gimnazjum w Zespole Szkół Elektronicznych i Gimnazjum nr 3 – lekkoatletyka i Gimnazjum w Zespole Szkoły Podstawowej nr 15 i Gimnazjum nr 5 – sporty zimowe.

W przypadku szkół ponadgimnazjalnych symulację naboru na rok szkolny 2016/2017, dla których organem prowadzącym jest Miasto Jelenia Góra przeprowadzono 14.07. W nowym roku szkolnym w szkołach ponadgimnazjalnych planowane jest utworzenie 43 oddziałów dla około 1200 uczniów. Liczba miejsc oraz liczba oddziałów jest utrzymana na poziomie roku szkolnego 2015/2016. - Wyjątkowym zainteresowaniem cieszyły się licea ogólnokształcące. Pozostało tylko 9 wolnych miejsc w liceum ogólnokształcącym w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych. W rekrutacji zakwalifikowanych zostało 1087 uczniów – powiedział Paweł Domagała.

W dniu 15.07.2016 r. zostały opublikowane listy osób zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do poszczególnych szkół ponadgimnazjalnych. W dniach 15-26.07 uczniowie zakwalifikowani do wybranej szkoły potwierdzają wolę uczęszczania poprzez dostarczenie do szkoły oryginału świadectwa i zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego. W dniu 27.07 br. opublikowana zostanie lista osób przyjętych i nieprzyjętych do danej szkoły. Na pozostałe jeszcze wolne miejsca zostanie przeprowadzona rekrutacja uzupełniająca, która potrwa do 31 sierpnia br. Wolne miejsca oferują jeszcze:
1) do technikum:
- Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystycznych
- Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2
- Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych
- Zespół Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej
- Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych
- Zespół Szkół Technicznych „Mechanik”
2) do zasadniczej szkoły zawodowej:
- Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2
- Zespół Szkół Technicznych „Mechanik”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group