Czwartek, 11 czerwca
11°C Jelenia Góra
reklamy

Pierwsze takie wydarzenie w Jeleniej Górze [foto]

Audio

Czytaj na głos

Autor: Przemek Kaczałko 1 min czytania

Już jutro (piątek, 23.06) odbędzie się niezwykłe plenerowe widowisko z udziałem muzyków z różnych stron Polski. Będzie to „Straszny Dwór” Stanisława Moniuszko organizowany przez Filharmonię Dolnośląską w Jeleniej Górze, który zostanie zaprezentowany na stadionie przy ul. Złotniczej.

Dwa tysiące miejsc siedzących dla widzów, ponad stu artystów na dwóch scenach, w tym: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej, Chór Opery Śląskiej w Bytomiu, Zespół Pieśni i Tańca Wałbrzych oraz soliści, a także wyjątkowa oprawa, dzięki czemu bez względu na zajęte miejsce wydarzenia będzie można śledzić bez problemu – to atrakcja, jaka po raz pierwszy odbędzie się w Jeleniej Górze. Nowy dyrektor Filharmonii po raz kolejny pokazuje na co go stać, jeśli tylko ma doskonały zespół wokół siebie.

- To wydarzenie nie mające precedensu w naszym mieście. Chcemy pokazać, że Filharmonia jest instytucją otwartą i niestraszne jej duże wyzwania – powiedział Tomasz Janczak, dyrektor Filharmonii Dolnośląskiej, który nie ukrywa, że jest to ogromne wyzwanie, ale jest dobrej myśli. Dyrektor odpowiada w tym widowisku operowym za inscenizację, jest reżyserem, a także solistą, a więc to człowiek-orkiestra.

Organizatorzy podkreślają, że będzie to fajna komediowa historia, przy której wszyscy będą się dobrze bawić – nie tylko wielbiciele opery.

Wydarzenie to będzie podzielone na cztery akty (przewidziano dwie przerwy) i trwać będzie ok. 3 godziny. Dyrektor Filharmonii chciałby, aby stało się to tradycją, że na koniec sezonu (pod koniec czerwca) w Jeleniej Górze odbywać się będzie wielkie widowisko, dlatego jutrzejsze wydarzenie zaplanowano jako I Karkonoski Festiwal Operowy.

Bilety „schodzą” bardzo dobrze, ale można je jeszcze nabyć w kasie Filharmonii, a jeśli zostaną – to również na stadionie przed samym spektaklem, który zaplanowano na godz. 20:00 (piątek, 23.06).

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Firma Dekarska DACHY Firma z wieloletnim doświadczeniem wykona wszelkiego rodzaju usługi dekarskie Dachówka blachodachówka Gont Papa Rynny Obróbki - drobne naprawy … Firma metaloplastyczna z Jeleniej Góry zatrudni do produkcji Firma metaloplastyczna z Jeleniej Góry zatrudni ślusarza-spawacza lub osobę do przyuczenia na spawacza. Oferujemy stabilne zatrudnienie ( 4850-5100 … Operator maszyn produkcyjnych oraz pakowacz gotowego produktu - produkcja tulei papierowych Firma Corful zatrudni do pracy na stanowisku: operator maszyn produkcyjnych oraz pakowacz gotowego produktu - produkcja tulei papierowych. Praca w…

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka