Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 9387
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystycznych: Pierwsze Mistrzostwa Badmintona w ZSET

Sobota, 27 marca 2010, 9:45
Aktualizacja: Czwartek, 1 kwietnia 2010, 12:55
Autor: Paweł Maczel/Robert Ignaciak
Jelenia Góra Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystycznych: Pierwsze Mistrzostwa  Badmintona w ZSET
Fot. Robert Ignaciak
W ubiegłym tygodniu zakończyły się pierwsze Szkolne Mistrzostwa Badmintona ZSET. Pomysłodawcami zawodów byli uczniowie klas maturalnych przy współudziale nauczycieli wychowania fizycznego Zespołu Szkół Ekonomiczno–Turystycznych.

Pomysł narodził tuż przed zakończeniem naszej edukacji. Chcielibyśmy – już nie długo jako absolwenci, zostawić za sobą miłe wspomnienia i zaszczepić wśród młodszych kolegów i koleżanek pasję do „kometki”. Mamy nadzieję ,że zawody będą rozgrywane corocznie – powiedzieli Aleksander Borkowski i Piotr Olszewski główni koordynatorzy pomysłu.

Z grona kilkudziesięciu uczniów, którzy przystąpili do fazy grupowej rozgrywek, do finału dotarło zaledwie ośmiu najlepszych zawodników . Mecze finałowe rozegrano w ubiegły piątek poza godzinami lekcyjnymi pod czujnym okiem nauczycieli wychowania fizycznego w ramach „dziewiętnastej godziny” lekcyjnej. W konfrontacji chłopców triumfatorem okazał się Marek Hardel, który w pasjonującym finale pokonał Mirosława Handtke, rewanżując się tym samym za przegraną w pierwszej fazie zawodów. Na trzecim miejscu uplasował się Szymon Liboska. Wśród dziewcząt triumfowała Paulina Wryszcz, deklasując rywalki zarówno w meczu półfinałowym jak i w wielkim finale, pozostawiając za sobą Edytę Kowalczyk na miejscu drugim i Paulinę Łozowską, która ostatecznie wywalczyła brązowy krążek. Miejsca czwarte zdobyli w swoich kategoriach: Maria Tomala i Marcin Radziszewski.

O uroczystą oprawę zadbali również organizatorzy. Oprócz medali i nagród (telefony komórkowe firmy „Śmigus-dyngus”) oraz drobnych upominków, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców, nazwiska zwycięzców zostały wpisane do historii szkoły.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
953
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group