Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 8239
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pierwszaki i rodzice z „Trzynastki” po ślubowaniu

Wtorek, 24 października 2017, 9:42
Aktualizacja: 22:23
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Pierwszaki i rodzice z „Trzynastki” po ślubowaniu
Fot. Przemek Kaczałko
W Szkole Podstawowej Nr 13 odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych, a więc okazja do zaprezentowania czego maluchy nauczyły się od września oraz nabycia praw uczniów „Trzynastki”. Ślubowanie złożyli też rodzice.

Podobnie jak w pozostałych jeleniogórskich szkołach, władze placówki przyznają, że przystosowanie budynków do reformy oświaty było wyzwaniem, ale poradziły sobie. - Tworzenie nowych oddziałów, zatrudnienie nowych nauczycieli – specjalistów od przedmiotów, które będą wprowadzone w klasie VII i VIII, wyposażenie pracowni przedmiotowych – to kosztowało wiele pracy dodatkowej – powiedziała Barbara Marszałek-Szurek, dyrektor SP 13.

W trakcie uroczystości dzieci zaprezentowały swoje zdolności wokalne i recytatorskie, a przedstawiciele władz miasta otrzymali upominki w postaci czekoladowych biedronek, które wręczyła im najmłodsza uczennica klasy pierwszej, która nie ukończyła jeszcze 6. roku życia.

Aktu pasowania dokonała dyrektor SP 13 wraz z zastępcą prezydenta miasta Jerzym Łużniakiem w asyście szefowej Komisji Oświaty i Wychowania Rady Miejskiej Anny Ragiel i naczelnika WEiS Pawła Domagały. Jak zaznaczył naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Jeleniej Góry, w tym roku szkolnym otworzono w Jeleniej Górze 25 oddziałów klas pierwszych, do których uczęszcza 569 uczniów. W placówce przy ul. Piotra Skargi powstały 2 oddziały.

Poza uczniami, ślubowanie złożyli rodzice, bowiem szkoła stawia na współpracę z opiekunami. - Również w związku z reformą rodzice mają coraz większy wpływ na szkołę. Biorą udział w decydowaniu na temat programu wychowaczo-profilaktycznego i w wielu innych tematach mogą z nami współpracować, co jest widoczne m.in. przy organizacji rodzinnych festynów sportowych i myślę, że z roku na rok ta współpraca będzie coraz lepiej się układała – stwierdziła B. Marszałek-Szurek.

- To ważny moment w życiu każdego dziecka. Po kilku tygodniach pracy w nowej szkole, okrzepnięciu w nowej rzeczywistości – dzieci stają się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej – powiedział Paweł Domagała, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu, który do dzisiaj pamięta swoje pasowanie na pierwszoklasistę w 1967 roku w Szkole Podstawowej Nr 2, skąd z czasem przeniósł się do ówczesnej SP 3 na Zabobrzu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group