Zalogowanych: 8

Jelenia Góra: Pierwsza porażka kadetów

Czwartek, 8 listopada 2018, 20:17
Aktualizacja: 20:47
Koszykarze Sudetów Jelenia Góra do lat 16 doznali pierwszej porażki w tym sezonie. W czwartkowym (8.11) starciu na szczycie ligi dolnośląskiej podopieczni Marcina Koperka ulegli wysoko Zastali Zielona Góra 49:72. Było to zaległe spotkanie 1. kolejki

Przed dzisiejszym spotkaniem oba zespoły miały na swoim koncie po 5 zwycięstw, zatem było pewne, że jedna z ekip po raz pierwszy zazna goryczy porażki. Choć kibice zgromadzeni w hali przy ul. Sudeckiej liczyli na świetne widowisko, to ich oczekiwania szybko zweryfikował parkiet, bowiem w drugiej kwarcie goście wyraźnie odjechali i mimo ambitnej walki jeleniogórzan, powiększali swoją przewagę. O jednostronnym pojedynku może świadczyć fakt, że Sudety tylko trzykrotnie (w pierwszej odsłonie) doprowadzali do remisu (2:2, 4:3, 11:11). W pozostałym czasie na prowadzeniu byli zielonogórzanie. Po pierwszej "ćwiartce" na tablicy wyników było 13:18, ale w drugiej odsłonie od stanu 18:22 Zastal zdobyła 15 punktów z rzędu, dominując na parkiecie. Do przerwy było 21:40.

Po zmianie stron ekipa Marcina Koperka ambitnie walczyła, ale nie przekładało się to na rezultat. Po 30 minutach gospodarze przegrywali 31:56. W decydującej odsłonie jeleniogórzanie nadal walczyli z całych sił, ale tego dnia musieli uznać wyższość rywali. Ostatecznie kadeci Sudetów do lat 16 ulegli rówieśnikom z Zielonej Góry 49:72 i zajmują trzecie miejsce w tabeli.

Następny mecz Sudetów U16 zaplanowano na 17 listopada, kiedy to nasz zespół zagra w Gorzowie Wielkopolskim z miejscowym MKK Basket, który również ma bilans spotkań 5:1.

KS Sudety Jelenia Góra - SKM Zastal Zielona Góra 49:72 (13:18, 8:22, 10:16, 16:16)
Sudety: Koralewicz 19, Najman 10, Włoszczyński 9, Starczewski 5, Tymiński 3, Rodziewicz 2, Bulcewicz 1, Błażków, Dąbrowski, Strzemecki, Skorupa.
Zastal: Więckowski 19, Szandurski 17, Wieczorek 9, Konc 9, Wiktorski 6, Wawrzkiewicz 5, Jutrzenka 4, Cieślak 3.