Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 3558
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Pierwsza piątka na wyborczej liście SLD

Niedziela, 31 lipca 2011, 7:24
Aktualizacja: Poniedziałek, 1 sierpnia 2011, 7:32
Autor: Accipiter
REGION: Pierwsza piątka na wyborczej liście SLD
Fot. Archiwum
Wiadomo już, jakie miejsca zajmą na liście wyborczej Sojuszu Lewicy Demokratycznej ubiegający się o mandat poselski w okręgu legnicko–jeleniogórskim. Lecz jej kształt nie wszystkim kandydatom się podoba. W czołówce listy wyborczej zabrakło miejsca dla Grażyny Malczuk, która przez cztery ostatnie lata szefowała Powiatowej Radzie SLD.

Wczoraj członkowie zarządu krajowego SLD zatwierdzili ostateczny skład i kolejność wyborczych list do Sejmu. Nie jest żadnym zaskoczeniem, że na samym szczycie listy w okręgu legnicko-jeleniogórskim znalazł się poseł z Lubina - Ryszard Zbrzyzny, który od dziesięciu lat stoi na czele Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego.

Największe emocje wzbudza jednak drugie miejsce na liście. Jeszcze w maju br. liderzy SLD tę „dwójkę” obiecali wiceprzewodniczącej Sejmiku Dolnośląskiego Grażynie Malczuk, która zrezygnowała z funkcji szefowej powiatowych struktur lewicy, a jej miejsce zajął Piotr Paczóski. Ostatecznie drugą na liście SLD do parlamentu w naszym okręgu została posłanka koalicyjnej Unii Pracy - Elżbieta Zakrzewska, która w Sejmie zastąpiła tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej Jerzego Szmajdzińskiego i objęła po nim mandat poselski.

Trzecie miejsce na liście lewicy przypadło Małgorzacie Szmajdzińskiej, wdowie po nieżyjącym pośle Jerzym Szmajdzińskim. I jeszcze jedna niespodzianka. Z czwartego miejsca w październikowych wyborach wystartuje Józef Kusiak, były prezydent Jeleniej Góry (1998–2006). W pierwszej piątce znalazła się ponadto Adrianna Śmiechowska.

Nazwisko kandydata lewicy z Jeleniej Góry w wyborach do Senatu będzie znane dopiero w najbliższy czwartek. Wcześniej zapowiadano, że będzie to Wojciech Chadży, radny jeleniogórski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (75) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group