Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 4869
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Pierwsza ofiara dzikich kąpielisk tego lata. Nie żyje 18–latek

Wtorek, 10 czerwca 2014, 19:30
Aktualizacja: 19:42
Autor: Angela
Dzisiaj (10.06) około godz.17.30 strażacy z grupy wodno–nurkowej wyłowili ze żwirowni w Wojanowie ciało 18–letniego mieszkańca Czernicy. Chłopak, przebywający na dzikim kąpielisku ze swoim kolegą, chciał dopłynąć do wysepki, ale przecenił swoje siły. – Niech ta tragedia będzie przestrogą dla innych – mówi st. kpt. Andrzej Ciosk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

To 20-letni kolega mieszkańca Czernicy powiadomił pogotowie i strażaków. Młodzi mężczyźni płynęli razem w stronę wysepki oddalonej od brzegu o kilkaset metrów. W pewnym momencie młodszy z nich krzyknął do starszego kolegi, że nie ma już siły płynąć dalej, po czym zniknął mu z oczu. Przybyli o godz. 16.50 strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 oraz strażacy z grupy wodno – nurkowej KM PSP rozpoczęli poszukiwania.

- Po wyłowieniu 18-latka strażacy przeprowadzili resuscytację, ale tym razem niestety nie udało się uratować człowieka – mówił st. kpt. Andrzej Ciosk. – Lekarz pogotowia stwierdził zgon mężczyzny – dodaje.

Podinsp. Edyta Bagrowska podkreśla, że obaj młodzi ludzie byli trzeźwi. – Był to nieszczęśliwy wypadek, 18-latek przecenił swoje siły – dodaje rzeczniczka jeleniogórskiej policji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (87) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group