Pieniądze na ten cel dla mieszkańców, którzy chcą wymienić ogrzewanie na bardziej ekologiczne (gazowe, olej lekki opałowy, instalacje grzewcze wykorzystujące energię elektryczną) są udzielane z budżetu Kowar.
Zainteresowanie tym programem wśród mieszkańców jest dość spore. Dotacja jest przydzielana w wysokości 50% poniesionych kosztów, ale nie może być wyższa, niż 3 000 złotych. Kolejna umowa w tej sprawie została podpisana 22 sierpnia z mieszkanką Kowar, która zdecydowała się na wymianę pieca kaflowego na piec gazowy.
- Jest to dla mnie duże wsparcie, ponieważ mam również małe dziecko. Co prawda pracuję ale jednak to są spore koszty, a takie wsparcie dużo mi pomoże w instalacji gazowej, tak że myślę, że jest to świetna opcja i pomoc od miasta - oświadczyła kowarzanka.
Dotacja jest wypłacana dopiero po wykonaniu wszystkich prac związanych z wymianą źródła ciepła.