Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 5999
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Pieniądze dla KPN

Środa, 17 listopada 2021, 7:01
Autor: WAC
Powiat: Pieniądze dla KPN
Fot. KPN
Kilka dni temu prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Artur Michalski oraz dyrektor KPN Andrzej Raj podpisali umowę na realizację projektu pn. Poprawa stanu łączności ekologicznej w Karkonoskim Parku Narodowym i jego otulinie.

Dofinansowanie jakie KPN otrzymał na realizację w/w projektu pochodzi z Funduszy Norweskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Wysokość wsparcia to 4 miliony złotych. Koszt projektu, którego realizacja potrwa trzy lata to 5 mln zł.

To bardzo ważny dla nas projekt, który pozwoli na wspieranie wdrażania planu ochrony KPN w zakresie utrzymania prawidłowego stanu ekosystemów, stanu zachowania gatunków, przeciwdziałania fragmentacji siedlisk, kształtowania zielonej infrastruktury - mówi dyrektor KPN Andrzej Raj. - Pozwoli także na realizację zadań w celu podnoszenia świadomości o roli obszaru KPN i otuliny dla łączności ekologicznej i jakości przyrody w regionie. Otrzymane środki pozwolą nam między innymi na prowadzenie monitoringu przyrodniczego i obserwacji fauny i flory.

Twoja reakcja na artykuł?

12
41%
Cieszy
9
31%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
3%
Złości
6
21%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group