Poniedziałek, 20 września
Imieniny: Eustachego, Filipiny
Czytających: 6410
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Piechowicka młodzież ma swój skatepark! (foto)

Wtorek, 12 sierpnia 2014, 14:35
Aktualizacja: 14:43
Autor: Angela
Region: Piechowicka młodzież ma swój skatepark! (foto)
Fot. UM Piechowice
Do tej pory młodzi miłośnicy ekstremalnej jazdy na bmx–ach, rolkach czy deskorolkach jeździli po lesie na prowizorycznym, własnoręcznie zrobionym torze, w parkach lub na placu przy sklepie Biedronka w Piechowicach. Od piątku (8.08) mają w końcu swój plac, na którym nikomu nie przeszkadzają i bezpiecznie mogą realizować swoje pasje.

Montaż urządzeń na terenie przy dworcu PKP w Piechowicach trwał trzy dni i w piątek odebrano instalację skateparku.

- O potrzebie wybudowania takiego skateparku młodzi mieszkańcy mówili już w minionym roku, ale trzeba było zabezpieczyć pieniądze na ten cel, bo cała kwota pochodzi z budżetu gminy – mówi Marta Głowala, insp. ds. turystyki i sportu w Piechowicach. - Piechowicka młodzież od pierwszego dnia montażu z niecierpliwością oczekiwała zakończenia robót. Nie mieliśmy takiego obiektu w gminie, więc był on bardzo potrzebny. Teraz plac jest oblegany, szczególnie popołudniami. Użytkownikom przypominamy o przestrzeganiu regulaminu, w tym przede wszystkim o noszeniu ochraniaczy i kasku – dodaje M. Głowala.

Montaż urządzeń wykonała firma TECHRAMPS z Krakowa, która zrealizowała już ponad 120 tego typu inwestycji w kraju i zagranicą. Koszt inwestycji wyniósł ponad 63 tys. zł. Obiekt jeszcze nie jest monitorowany, ale gmina ma w planach montaż kamer na tym placu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group