Pięć pudeł Agnieszki Cyl

Wiadomości: Oestersund
Niedziela, 5 grudnia 2010, 21:41
Aktualizacja: Wtorek, 7 grudnia 2010, 15:35
Po dwóch dobrych występach w Pucharze Świata i miejscach w pierwszej dwudziestce przytrafił się słabszy bieg. Biathlonistka Karkonoszy Sporty Zimowe Jelenia Góra zajęła 29. pozycję w biegu na dochodzenie rozgrywanym w szwedzkim Oestersund.

Jeleniogórzanka wystartowała w biegu pościgowym jako piętnasta zawodniczka, tracąc na starcie do liderki Finki Kaisy Maekaeraeinen blisko dwie minuty. Wskutek kiepskiej formy na strzelnicy Agnieszka Cyl spadła ostatecznie na 29. lokatę, najlepsza z Polek Weronika Nowakowska-Ziemniak uplasowała się „oczko wyżej”. Bieg na dochodzenie wygrała podobnie jak sprint Finka Maekaeraeinen.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi zwyciężczyni dwóch ostatnich biegów, Agnieszka Cyl jest 17.