Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 4288
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Petycja mieszkańców ws. ulicy Pułaskiego

Sobota, 2 listopada 2019, 8:06
Aktualizacja: Wtorek, 5 listopada 2019, 10:17
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Petycja mieszkańców ws. ulicy Pułaskiego
Fot. Przemek Kaczałko
Mieszkańcy budynków przy ul. Pułaskiego w Jeleniej Górze zwrócili się do władz miasta z petycją dotyczącą m.in. ograniczenia ruchu ciężkich pojazdów, ale odpowiedź prezydenta miasta na pewno ich nie uraduje, a wręcz przeciwnie. Ruch na ulicy Pułaskiego zwiększy się!
Mieszkańcy ulicy Pułaskiego zwrócili się do Miasta, żeby wyłączyć tę część miasta z ruchu samochodów ciężarowych i autobusów. Biorąc pod uwagę ścisłe centrum uzdrowiska, to właśnie ta droga została wyznaczona wiele lat temu jako ulica objazdowa. Był też wniosek o zamontowanie progów zwalniających - to też by pogorszyło sytuację - tłumaczy Jerzy Łużniak, prezydent miasta.
Był też wniosek, żeby walczyć ze smogiem - tak właśnie robimy. Całe Cieplice są - na mocy uchwały Sejmiku Dolnośląskiego i Rady Miasta Jeleniej Góry - strefą, w której od 2025 roku nie będzie można palić paliwami stałymi - powiedział Jerzy Łużniak.

Jednocześnie prezydent potwierdza, że prędzej z ruchu zostanie wyłączona ulica Cervi.

Prędzej czy później będziemy musieli zamknąć tę ulicę. Badania pokazują, że mamy zbyt duże natężenie hałasu i zbyt duży poziom pyłów. To nas zmusi prawdopodobnie, żeby całkowicie zakazać przejazdu ulicą Cervi - zapowiada J. Łużniak.

Taka sytuacja sprawia, że w momencie zamknięcia dla ruchu ulicy Cervi, zwiększy się ruch ulicą Pułaskiego.

Radni Rady Miejskiej nie zajęli stanowiska w sprawie petycji, zdecydowali się skierować ją do dalszych prac w Komisji Petycji, Skarg i Wniosków.

Twoja reakcja na artykuł?

9
23%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
5%
Nudzi
4
10%
Smuci
12
30%
Złości
13
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (40)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group