Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 3478
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pętla, czy parking?

Środa, 20 maja 2020, 6:05
Aktualizacja: Sobota, 23 maja 2020, 8:09
Autor: WAC
Jelenia Góra: Pętla, czy parking?
Fot. WAC
Na jakiej podstawie pobierane są opłaty na parkingu, która znajduje się naprzeciwko domu Gerharta Hauptmanna w Jeleniej Górze – Jagniątkowie? – pyta pan Krzysztof (dane do wiadomości redakcji).
Od wielu lat korzystałem z darmowego parkingu przy pętli autobusowej w Jagniątkowie – pisze w mailu nasz Czytelnik. - Plac ten posiada wiele miejsc parkingowych dla samochodów osobowych oraz autobusów. Odkąd plac ten został oddany do użytku kilkanaście lat temu, zostawiałem tam samochód bez ponoszenia opłat. Jednak od pewnego czasu wokół pętli pojawiły się tablice z cennikiem za parkowanie oraz adnotacja, że parking na niej jest płatny i niestrzeżony.
W poprzedni weekend pojawił się tam inkasent parkingowy (nigdy tam nie spotkałem inkasenta), który pobierał opłatę za parkowanie na miejscu (z budzącym moją wątpliwość identyfikatorem). Na zadane przeze mnie pytanie: "kto pobiera opłatę za parking?" - odparł, że Muzeum Miejskie Dom Gerharta Hauptmanna i że teren pętli należy do muzeum - relacjonuje Czytelnik. - Dziwna sprawa. Nie wiedziałem, że pętlę dla autobusów MZK wybudowało dla muzeum. Poza tym inkasent pojawia się tylko w weekendy, gdy ruch turystyczny w Jagniątkowie jest bardzo duży i wielu turystów z Polski musi gdzieś zostawić samochód. W tygodniu nie ma tam nikogo i samochody stoją bez opłat.

Jak wyjaśnia dyrektor Muzeum Miejskiego Dom Gerharta Hauptmanna Janusz Skowroński - parking, o którym mowa, został wybudowany jako parking wewnętrzny dla kierowanej przez niego placówki. Z jednej strony ma ona prawo czerpać z niego pożytki, z drugiej - płaci za ten teren podatek od nieruchomości. Ponosi też koszty jego utrzymania w należytym porządku.

Opłaty w tym miejscu są pobierane już od około dwóch lat, to znaczy od momentu gdy zostałem dyrektorem muzeum - mówi J. Skowroński. - Informacja o pobieraniu opłat, wraz z regulaminem parkingu znajdują się na stronie internetowej muzeum. Środki uzyskane z opłat parkingowych przeznaczane są na zakup nowych eksponatów do naszego muzeum - wyjaśnia dyrektor.

Twoja reakcja na artykuł?

17
17%
Cieszy
13
13%
Hahaha
3
3%
Nudzi
4
4%
Smuci
44
44%
Złości
20
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (38) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group