Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 7129
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pejzaże lokalne i maski wyobraźni

Czwartek, 24 listopada 2011, 10:43
Aktualizacja: 10:44
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Pejzaże lokalne i maski wyobraźni
Fot. Agrafka
Wernisaż wystawy gimnazjalistów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 zatytułowany „Pejzaże i maski” odbył się wczoraj w Klubie Nauczyciela, przy ul. Bankowej. Zachwyciły różnorodność prac, tematów i technik 50 młodych twórców.

Specjalne wyróżnienie w postaci dyplomu i książki „Historia na szynach pisana” C. Wiklika za wykonanie najciekawszej pracy plastycznej przedstawiającej Ducha Gór, wykonanej w technice wydrapywania, otrzymała Amelia Tracka z drugiej klasy.

- Wystawa jest efektem pracy uczniów, zarówno podczas zajęć jak i po lekcjach. Cieszę się, że nasza młodzież nie poświęca się jedynie nauce, a również potrafi znaleźć czas na chwilę tworzenia sztuki i zajrzenia w głębię swojej duszy - powiedział Grzegorz Lustyk, wicedyrektor ZSO nr 1.

Na wystawie znalazły się jeleniogórskie pejzaże, różnorodne zwierzęta czy też wcielenia Ducha Gór. Techniki, w których młodzież odnalazła się najbardziej, to pastele, rysunek ołówkiem, wyklejanie plasteliną, czy też kolaże. Częścią ekspozycji są także barwne maski.

- Niektóre znajdują się w witrynie okiennej Klubu Nauczyciela, przez co chcemy wyjść z naszą gimnazjalną sztuką również do przechodniów i zachęcić ich do obejrzenia całej wystawy. Kilka prac jest niepodpisanych z powodu nieśmiałości ich autorów, mimo to uznałam, że wszystkie te wytwory są warte pokazania szerszej publiczności – mówi Joanna Ratajczak-Kurowicka, nauczycielka zajęć artystycznych w ZSO nr 1.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group