Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 5870
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pędzą jak szaleńcy

Środa, 28 czerwca 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 28 czerwca 2006, 9:56
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Pędzą jak szaleńcy
Fot. Jelonka.com
Do kilku potrąceń pieszych przez sunące z nadmierną prędkością auta doszło już na przejściu przy Podwalu blisko ulicy Pijarskiej. Przechodnie są zgodni: to jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc w centrum Jeleniej Góry.

Kierowcy trenują przyspieszenie swoich samochodów tuż po przejechaniu przez skrzyżowanie Podwala z ul. Obrońców Pokoju. Jeśli nie ma dużego ruchu, chcą zdążyć na zielone światło przy Osiedlu Robotniczym. Rzadko zwalniają przy Pijarskiej. Okoliczni mieszkańcy nie kryją oburzenia.
– Nieraz suną jak torpedy, a przecież to tak krótki odcinek, który można przejachać wolno i spokojnie – powiedziała nam pani Danuta, która mieszka blisko tego punktu.

– Nie ma możliwości ustawienia tam sygnalizacji świetlnej. To zupełnie sparaliżowałoby ruch na tym fragmencie Podwala – uważają specjaliści z Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. Nie sądzą także, aby dobrym rozwiązaniem było zamontowanie progów zwalniających. – To się sprawdza na osiedlowych uliczkach, ale nie na ruchliwym trakcie – usłyszeliśmy.

Pozostaje prosić kierowców, aby nie rozwijali nadmiernych prędkości na Podwalu.
Z kolei sami prowadzący sądzą, że sygnalizacja świetlna na poszczególnych skrzyżowaniach nie jest dobrze synchronizowana. – To dlatego tak pędzą, aby załapać się na zielone światło przed mostem. Jak nie zdążą, to czekanie w korku murowane – wyjaśnia Jerzy Mazur, jeden z jeleniogórskich taksówkarzy.

Nie zmienia to faktu, że opisywane przejście jest bardzo niebezpieczne. Podobnie jak te, o których pisaliśmy, w ciągu ulicy Wojska Polskiego.
– Zarówno kierowców jak i pieszych prosimy o rozwagę – apeluje drogówka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
228
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group