Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 2558
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Paweł Wilk wspiera Kukiza

Piątek, 5 czerwca 2015, 10:10
Aktualizacja: Sobota, 6 czerwca 2015, 8:23
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Paweł Wilk wspiera Kukiza
Fot. Przemo
Były kandydat na prezydenta Jeleniej Góry Paweł Wilk zamierza wraz ze stowarzyszeniem Siła Mieszkańców aktywnie wspierać inicjatywę Pawła Kukiza ws. Jednomandatowych Okręgów Wyborczych. Nie wyklucza ścisłej współpracy z muzykiem, któremu wróży się karierę polityczną po uzyskaniu trzeciego wyniku w wyborach na Prezydenta Rzeczypospolitej.

Z Pawłem Kukizem spotkaliśmy się dwa miesiące przed wyborami samorządowymi. Mieliśmy już zarejestrowane własne komitety i zarówno Paweł (Kukiz – red.), jak i ja stwierdziliśmy, że szkoda, że wcześniej się nie skontaktowaliśmy, bo zrobilibyśmy coś razem – powiedział Paweł Wilk.

Dlaczego Kukiz?
Paweł ma takie same poglądy na życie jak ja. Podczas pierwszego spotkania przez pierwsze 15 minut rozmawialiśmy już na innym poziomie niż cała ta gromada ludzi, którzy nas otaczali – z mojej strony i z Pawła. My mówiliśmy tak, jak normalni ludzie, czyli chcemy dokładnie tego, czego chcemy – wspomina Paweł Wilk, który dodał, że po wyborach samorządowych pogratulował Kukizowi wyniku w Sejmiku Wojewódzkim. Wtedy Paweł zapytał, czy chciałbym go wspierać w dalszej drodze. Powiedziałem: Oczywiście – opowiada były kandydat na prezydenta Jeleniej Góry, który udał się do Katowic na pierwszy konwent Pawła Kukiza i zapisał się do komitetu muzyka kandydującego na Prezydenta RP.

Zdaniem zwolenników Pawła Kukiza, teraz najważniejsze jest referendum ws. JOW-ów, póki co nie mówi się o tworzeniu struktur partyjnych.

Ruch, który się teraz inicjuje dotyczy referendum ogłoszonego na 6 września i dotyczy Jednomandatowych Okręgów Wyborczych. Powstaje konstrukcja społeczna różnych organizacji, ja rozwinąłem Siłę Mieszkańców, mamy koło w Zgorzelcu, będziemy dalej to rozwijać w Kotlinie Jeleniogórskiej. Na początku myśleliśmy, żeby robić to z ramienia Pawła Kukiza jako filia ruchu, ale z drugiej stronie przestaje to mieć sens obywatelski – powiedział P. Wilk.

Główny postulat Pawła Kukiza, a więc Jednomandatowe Okręgi Wyborcze na przykładzie wyborów do Senatu RP w 2011 r. oraz wyborów w Wielkiej Brytanii pokazuje, że taka metoda może pozostawić w Parlamencie tylko dwa ugrupowania. Jeleniogórski zwolennik JOW-ów wierzy jednak, że ruch Pawła Kukiza byłby trzecią siłą w Parlamencie. - Podszedłem do tematu JOW-ów w oparciu o zaufanie do Pawła. Wielka Brytania jest krajem, który osiągnął sukces. Jeżeli u nich nastąpiła taka polaryzacja dwupartyjna i ona dała sukces, to ja chcę tego – stwierdził P. Wilk. Dzięki ruchowi Pawła będzie trzecia siła, będzie PO, PiS i Paweł Kukiz – twierdzi szef Siły Mieszkańców. Po 20 latach działania skutecznego wielopartyjnego systemu proporcjonalnego nie mamy tak wesoło, ludzie wyjeżdżają do Anglii, gdzie jest dwupartyjny system. Z punktu widzenia normalnego człowieka wolę, żeby była ścisła polaryzacja, ale bezpieczny kraj – dodał rozmówca.

Zwolennicy JOW-ów, którzy chcieliby przyłączyć się do działań wspierających ruch Pawła Kukiza mogą zgłaszać się do Pawła Wilka. Biuro Siły Mieszkańców znajduje się w budynku przy ul. Krótkiej 12 w Jeleniej Górze (I piętro, wejście od strony Pl. S. Wyszyńskiego). Kontakt: wilk.jow@silamieszkancow.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group