Sobota, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 8963
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pasowani na pełnoprawnych uczniów

Piątek, 23 września 2011, 7:58
Aktualizacja: 8:04
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Pasowani na pełnoprawnych uczniów
Fot. Angela
Trzydziestu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Jeleniej Górze ślubowało wczoraj m.in. być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły oraz swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Podobne uroczystości miały miejsce lub odbędą się w innych placówkach oświaty w mieście.

W „siódemce” utworzono dwie klasy pierwsze po piętnastu uczniów. Liczebność jest nieco mniejsza niż w latach ubiegłych, ale to tylko z korzyścią dla samych dzieci. – Praca w takich mniejszych klasach daje komfort przede wszystkim dla uczniów. Przy takiej liczebności nauczyciel jest w stanie dotrzeć do każdego dziecka – mówi Elżbieta Rybak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Jeleniej Górze.

W niełatwy świat wiedzy i obowiązków szkolnych pierwszoklasistów wprowadzają już od września nauczyciele: Małgorzata Soból i Paweł Piotrowicz. W uroczystości udział wziął również przewodniczący Stowarzyszenia Pomocy Szkole, Waldemar Motyka.

Uroczystości związane z symbolicznym pasowaniem na ucznia miały miejsce też w innych placówkach oświaty. odbyło się już w SP nr 15 i 13. Na dzisiaj zaplanowane jest ślubowanie pierwszaków z „dziesiątki” i „trójki”, a na sobotę w SP nr 11. Z całej Jeleniej Góry do ślubowania przystąpi 750 pierwszaków, z czego 100 uczniów to sześciolatki.

Naczelnik wydziału edukacji Paweł Domagała zapewnia, że szkoły są przygotowane na przyjęcie zarówno siedmiolatków, jak i sześciolatków. – Program wyposażenia obiektów, jak i budowy zewnętrznych placów zabaw w ramach programu „Radosna Szkoła” już został rozpoczęty i w tym roku obejmie pięć szkół. Za rok zostanie wdrożony w kolejnych pięciu placówkach. Minister edukacji chce jednak w dalszym ciągu dać wybór rodzicom sześciolatków czy posyłać je do szkół, czy nie – usłyszeliśmy.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group