Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 6974
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Paser skusił się na… ładowarkę „po kosztach”

Środa, 11 marca 2009, 14:41
Aktualizacja: 14:42
Autor: TEJO
REGION: Paser skusił się na… ładowarkę „po kosztach”
Fot. Policja
Bagatela 300 tysięcy złotych warta jest pochodząca z przestępstwa ładowarka, którą za 10 tysięcy zakupił 47–letni mężczyzna. Pasera złapała policja. Grozi mu kara do pięciu lat więzienia.

Przestępcę zatrzymali kryminalni z Bolesławca, którzy na jednej z posesji w gminie Warta Bolesławiecka, odnaleźli skradzioną ładowarkę. Do przestępstwa doszło w grudniu zeszłego roku, na terenie budowy autostrady. Policjanci ustalili, że skradziona maszyna może znajdować się na terenie jednej z prywatnych posesji. Ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły się.

Policjanci znaleźli sprzęt w zabudowaniach 47–letniego mężczyzny. Pojazd był szczelnie ukryty pod plandeką. Mężczyzna tłumaczył się, że kupił go za 10 tysięcy złotych od nieznanej osoby. Wartość odnalezionej maszyny to ponad 330 tysięcy.

Odzyskany sprzęt wrócił do prawowitych właścicieli. Bolesławieccy policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia sprawców kradzieży. Mężczyźnie, u którego znaleziono sprzęt budowlany, grozi odpowiedzialność karna za paserstwo nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group