Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 6606
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pasaż Grodzki w prokuraturze

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 8 lutego 2010, 8:56
Aktualizacja: 8:57
Autor: TEJO
Dysproporcję widać wyraźnie z perspektywy ulicy Konopnickiej.
Fot. TEJO
Konserwator zabytków powiadomił jeleniogórską prokuraturę o nieprawidłowościach w realizacji projektu powstającej przy ulicy Jasnej galerii handlowej.

Rzecz tyczy rozbieżności pierwotnych ustaleń, zgodnie z którymi pasaż nie miał przewyższać linii szczytowej pozostałej zabudowy starówki, z rzeczywistością. Jak już informowaliśmy, budowany gmach jest o trzy metry wyższy niż sąsiednie domy i stanowi wyraźną dominantę w sylwecie starego miasta. Nie podoba się to architektom i urzędowi konserwatorskiemu.

W tej sprawie interpelował radny Cezary Wiklik. Inwestor podkreśla tymczasem, że żadnych nieprawidłowości nie ma, ponieważ projekt był wielokrotnie analizowany przez urzędników i dopuszczony do realizacji. Pasaż Grodzki ma być otwarty jesienią. Mimo zimy roboty posuwają się w szybkim tempie. Oszklono już część ogromnych okien.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (58) Dodaj komentarz

~wie39 8-02-2010 9:22
znam kogoś kto podał prokuratora .....do prokuratury
~no i co teraz 8-02-2010 9:29
to niech teraz podniosą pozostałe kamienice o te 3 metry by wyrównać do nowych standardów
~ 8-02-2010 9:29
"starówka" wybudowana po wojnie...
~ 8-02-2010 9:29
mi to nie przeszkadza i tak zawsze patrze pod nogi
~:) 8-02-2010 9:30
to już są żarty. jak coś ma powstać w jeleniej górze to zawsze jest coś nie tak. i jak te miasto ma się rozwijać skoro mu nie pozwalają. przez takie sprawy odstraszają natępnych inwestorów
~jelonekM 8-02-2010 9:32
Projekt a uzgodnienia to dwie rożne sprawy.Jeśli projekt przewidywal tę wysokość ,a tak zapewne bylo, i byl zatwierdzony do realizacji to szkoda poruszać ten temat i szkoda czasu urzędników na zajmowanie się tą sprawą.Jeśli natomast roboty sa wykonywane niezgodnie z projektem to stosowne organy nie będa miały problemu z procedurami.Mógłby dziennikarz udać się do kierownika budowy i sądzę że bez klopotu uzyskał by rzeczowe informacje.
~Tom 8-02-2010 9:36
Ci panowie w pierwszej kolejności dbają o swoje,prywatne interesy,w sprawach zawodowych i obowiązkach obywatelskich zwykle budzą się....z "reką w nocniku".
~HP 8-02-2010 9:53
Podziękujmy Panu Wiklikowi za interpelację przy najbliższych wyborach. Z takimi radnymi Nasze miasto nigdy się nie rozwinie, a z galerii handlowych zostanie nam tylko tramwaj przy Ratuszu.
Cień 8-02-2010 9:55
To jest dowód na to, jakich mamy głupich urzędników! Wywalić ich na zbity pysk, skoro nie potrafią dokładnie przea...lizować projektu.
~ja 8-02-2010 9:55
jesli za wysoki to powinni to wyburzyc i jeszcze raz zbudowac , co maja powiedziec ci biedni ludzie co tam mieszkają .....
~Rudebwoy 8-02-2010 9:58
Weźcie się pocałujcie w d*** konserwatorzy... Jak ma coś powstać w tym mieście jak zawsze znajdzie się banda k...nów którym będzie coś nie pasowało... :/
~... 8-02-2010 10:01
Jeżeli faktycznie było tak w projekcie to urzędnicy po raz kolejny pokazali jakimi są oszołomami. No i po raz kolejny dali wyraz temu, że jedynie na co zasługują to solidny kop w d...
~Yeti 8-02-2010 10:05
A komu to przeszkadza to jedynie 3 metry. Lepiej by się zajęli naprawianiem zabytkowych mieszkań socjalnych.
~zak 8-02-2010 10:16
Czepiają się, zamiast się cieszyc z postępu jakiegos w tej jeleniej dziurze. A Wilk do lasu ! z czym ty człowieku do ludzi? zrób sam cos lepszego, wyjdz z jakakolwiek inicjatywą rozwoju jeleniej góry to bedziesz mogl szczekac, a narazie jestes jedynie pasozytem ktory z pieniedzy podatnikow działasz przeciwko podatnikom. Skandal!
~Pytek 8-02-2010 10:36
"Rzecz tyczy rozbieżności pierwotnych ustaleń, zgodnie z którymi pasaż nie miał przewyższać linii szczytowej pozostałej zabudowy starówki, z rzeczywistością." A przewyższa tę rzeczywistość?
~Gooral Carconski 8-02-2010 10:56
A ja zadaję pytanie dziennikarzom Jelonki: dlaczego sami nie sprawdzą jak to jest. Wystarczy zajrzeć do projektu, który jest złożony w wydziale architektury i u konserwatora zabytków. Jest tam wszystko. Napiszcie wreszcie co jest w warunkach zabudowy. Zacytujcie, opublikujcie skan dokumentu. To nie jest tajemnica. Niech wszyscy zobaczą i przeczytają , i zdecydują kto ma rację. Zróbcie wkońcu porządny materiał, śledztwo dziennikarskie. A może się boicie, wszak to późniejszy reklamodawca? Wystarczy opublikować jeden dokument oraz informację (wyczytaną z projektu) jaką wysokość ma powstający budynek. A może by tak pan KazimierzP. opublikował te informacje? Wszak ma do nich dostęp.
~KK 8-02-2010 11:05
tylko chyba w Jeleniej Górze jest to normą,ze konserwtorzy lub inni działacze zawsze sie czepiają i utrudniają..dlatego wieje nudą........
~z centrum 8-02-2010 11:33
Zawsze znajdzie się jeden z drugim co musi wtrącić swoje trzy grosze... Mamy XXI wiek ! Galeria im większa tym lepsza ! 3 metry też mi tragedia. Wygląda dobrze i dla mnie to są chore wymysły !
~ 8-02-2010 11:41
PROKURATURA POWINNA ZBADAĆ KTÓRY URZĘDNIK PODPISAŁ SIĘ POD PLANEM.PLAN RACZEJ PRZEWIDYWAŁ TAKĄ ZABUDOWĘ TYLKO KTOŚ PRZESPAŁ ALBO WZIĄŁ W ŁAKPĘ TE PARE ZŁOCISZY.
~do wszytskich zwolenników 8-02-2010 12:09
jedziecie do pragi i się zachwycacie starym miastem, a u nas pozwalacie na jego niszczenie? A póxniej narzekacie, że nie ma turystów.
ebee 8-02-2010 12:29
A może by tak przed prokuratorem postawić Konserwatora zabytków. To czym się "opiekuje" ów konserwator to totalna ruina. Bajki o braku środków już nikogo nie rajcują. Kązdy wie , że bvark tu po prostu gospodarza.
~Tomy M. 8-02-2010 12:41
Do zamiaru inwestora i na wskutek jego wnisku o tzw. WARUNKI ZABUDOWY wydaje się decyzję o tychże WARUNKACH ZABUDOWY, taką decyzję wydaje się w oparciu o wniosek zawierający KONSPEKT PROJEKTU, jego szkic "z grubsza" + opis całej inwestycji (do czego będzie służyłą itp.).Decyzja wydana przez urząd zawsze zawiera maksymalną wysokość budynku (mierzoną od poziomu gruntu do kalenicy najwyższej części dachu, komina się nie liczy). Po otrzymaniu takiej decyzji o WARUNKACH ZABUDOWY inwestor zamawia: ewentualne ekspertyzy gruntu, ewentualne ekspertyzy fundamentów jeżeli to przebudowa oraz oczywiście PROJEKT BUDOWLANY. Następnie inwestor występuje o POZWOLENIE NA BUDOWĘ. Wniosek o POZWOLENIE NA BUDOWĘ zawierać już musi kompletny PROJEKT BUDOWLANY spełniający Polskie Normy dla takich projektów (konstrukcja, stropy, dach, instalacje, mapa geodezyjna z ustawieniem budynku itd.) Wysokość budynku w projekcie budowanym wynika z samego projektu, zdarza się że w projekcie jest ona trochę inna ale wynika to często z niezagospodarowanego terenu wokół, po prostu ciężko czasami zmierzyć gdzie faktycznie będzie poziom gruntu. Przebuduje się podjazdy, chodniki itp. Taka niewielka rozbieżność nie może być powodem protestów organów wydających pozwolenie. Jednak budynek musi mieć w odpowiednich miejscach stropy, podłogi, dach itd. W tym wypadku prawdopodobnie PROJEKTANT z INWESTOREM olali decyzję o WARUNKACH ZABUDOWY i przedstawili PROJEKT NIE SPEŁNIAJĄCY TYCH WARUNKÓW. Dlaczego więc uzyskali POZWOLENIE NA BUDOWĘ?! Są dwie możliwości: - pierwsza jest taka że ktoś nie sprawdził dokładnie projektu, to mało prawdopodobne bo wysokość nad poziom gruntu to jeden z najbardziej istotnych elementów projektu i jest w nim wymieniany zarówno w części opisowej jak i rys. technicznych każdej z elewacji. - druga możliwość jest taka że ktoś wziął w łapę i wydał POZWOLENIE NA BUDOWĘ MIMO ŻE PROJEKT NIE SPEŁNIAŁ TYCH WARUNKÓW. Mam nadzieję że opisałem Wam to krótko i zwięźle :-)
~Simon X 8-02-2010 12:45
A Tesco dobudowało drugą konserwę do już istniejącej i jakoś nikt nic nie mówi i cisza i konserwator też jakoś nie protestuje. A swoją drogą to Pan konserwator niech taki do przodu nie będzie bo z tego co wiem to powinno się jego działalności CBA przyjrzeć i wtedy by musiał się dobrze tłumaczyć jak to wymusza łapówki za podpis pod pozwoleniami. Ktokolwiek buduje coś w centrum musi dostać zgodę od konserwatora na prowadzenie prac budowlanych, na własny koszt przeprowadzić prace archeologiczne ( około 15000 za 100m2) i modlić się żeby przypadkiem nie było nic "cennego archeologicznie" bo wtedy pan konserwator może wstrzymać prace na okres bezterminowy, a wystarczy policzyć jakie to są koszta dla inwestora. Dlatego płaci się żeby nikt nic nie znalazł. Dodam że tu nie chodzi o żadne bezcenne znaleziska ale raczej typowe śmiecie, tyle że jak się chce kogoś udupić to wszystko może być cennym znaleziskiem. I tak to wygląda praca dla dobra społecznego.
~jgjgjgj 8-02-2010 12:53
ja bym podal konserwatora do prokuratury ze chce zrobic z Jeleniej mala niska pipidowke. w niektorych miastach niektore budynki sa nawet kilka razy wieksze od pozostalych i jakos to nie przeszkadza a nawet podnosi range miasta ze podiadaja duze bodowle. zenada i tyle.
~niemalkontentka 8-02-2010 13:08
Podpisuję sie pod ebee. Pan konserwator zabytków konserwuje tylko swoja posadkę. Za jego "rządów" - a trwają one już "ładnych" dziesiąt już chyba lat, nieźle się zakonserwował. A Jelenia Wygląd, jak wygląda. Kiedyś na kamienicach na Wojska Polskiego widać było tabliczki z napisem "obiekt zabytkowy". Dzisiaj widać, w jakim poszanowaniu sa te obiekty zabytkowe. Rzecz nie w tym, żeby budować dla samego budowania - prestiz miasta i jego ranga nie wynikaja z ilości posiadanych galerii handlowych. (A swoja drogą, co za idiotyczne nazwy - galerie, to przeciez miejsca wystaw artystycznych, a nie stoiska handlowe, no ale cóż, ta nowomowa wypacza znaczenie słów ... W końcu określić dom handlowy słowem "galeria", to pewnie nobilituje i właścicieli i pracowników, którzy, jak należy sądz, w "normalnej" galerii nigdy nie byli i obśmiali by pomysł póścia na jakąś wystawę ...) Budownictwo miejskie powinien cechować jakiś porządek, jednorodność architektoniczna i stylistyczna, podporządkowanie jakimś regułom - tak jest na całym świecie - a nie, jak kto czuje : tam wieżyczka, tam balustradka, tam zielono, tu różowo - jak się komu podoba. No i mamy, to , co mamy - chaos ! Jeśli dodać do tego wszechobecny brud - to mamy obraz prowincjonalnej dziury, jaką jest Jelenia Góra. I żadna galeria tego nie zmieni, a nawet - przeciwnie - może to wrażenie pogłębić ...
Cień 8-02-2010 13:42
Ja proponuję wybudować jakiś stu piętrowy drapacz chmur, nieopodal ratusza. Co to za stolica, która nie ma drapacza chmur?
Cień 8-02-2010 13:44
I koniecznie muszą być w nim ścieżki rowerowe.
~????!!!!!! 8-02-2010 13:55
Czy ktoś w Jeleniej rządzi ?
~gość1 8-02-2010 14:31
Niech nasi konserwatorzy kochani zabytków zajma się zabytkami i zobaczą jak wygląda kamienica naprzeciw chociażby galerii Karkonoskiej przy ulicy 1 Maja. Nie powiem już co się chce jak na to sie patrzy gdzie nad sklepem jest zapora z desek aby cegłówki ludziom na głowy nie spadały. To jest coś czym powinni się zająć a nie gnębieniem kolejnego inwestora, który z tej dziury zabitej dechami gdzie psy dupami szczekają cokolwiek chce zrobić.
~ 8-02-2010 14:37
a juz miala byc fajna i nowoczesna galeria, ale ludzie boja sie nowosci. Jelenia pozostanie zadupiem i kazdy inwestytor bedzie bac sie cos tu robić;/
~Jeger 8-02-2010 15:28
No cóż to zdarzenie należy skomentować szczerze... Czy wy ludzie tutaj w kotlinie nie potraficie zrozumieć, że aby cokolwiek tutaj zmieniło się na lepsze to trzeba ten wózek ciągnąć razem, a nie każdy w swoją stronę...?
~oczywiście! 8-02-2010 15:30
Oczywiście, w końcu tak jak zawsze, wielkie matactwo i przekręt musiały się wydać. Bez wątpienia w Jelonce mamy doczynienia z jedną z największych afer korupcyjnych, którą obejmuje także sprawa Pasażu Grodzkiego. Jak jeszcze trochę poczekamy to w końcu się okaże jaka jest prawda. Pewnie opadnie nam wszystkim szczęka, jak się dowiemy, kto i jak się dorobił kosztem miejskich pieniędzy. Brawo dla pana konserwatora za to że jako jedyny urzędnik dba o interes miasta, a nie o własną kieszeń. Brawo panie Konserwatorze. Tylko ślepiec nie widzi jak cwaniaki od budowy galerii i ludzie MO zrobili wszystkich w przysłowiowe bambuko. Niech chociaż pan przypilnuje budowlanych gangsterów, którzy pod przykrywką dobrych wujków niszczą nasze miasto.
~:( 8-02-2010 15:32
dzicz, dziki kraj.....
~ja 8-02-2010 15:40
No i co w tej galerii ? Znowu jakieś ciuchy, których wszędzie na pęczki ? Galeria - symbol wielkomiejskości ! Oto horyzont, który ogarnia wyobraźnia wielu tu piszących ... Strach ...
~do Hp 8-02-2010 15:53
nie dziękuj,tylko pomyśl do kogo należy ten tramwaj przed ratuszem i dla kogo pracuje /.
nakatomii 8-02-2010 16:20
.....ale z tego zdjęcia widać że obiekt pasuje do zabudowy starowki jak wół do karety,może gdy znikną rusztowania dźwigi itd bedzie lepiej,a na razie ŻENADA...
~!!! 8-02-2010 16:35
Urzędnicy pokazali swoją klasę... I co ich zdaniem ma dalej być? Wyburzyć te 1 piętro?
~lucky looser 8-02-2010 16:50
Bardzo dobrze,ze konserwator zabytków zwrócił fakt na zbyt wysoki budynek nowej galerii,bo w normalnym cywilizowanym kraju zabudowa starówki stanowi zawsze większą wartość niż nowo budowany obiekt.Czy wyobrażacie sobie,żeby np.takie zjawisko zaistniało w Krakowie,Wrocławiu czy Poznaniu?Jakoś nie wyobrażam sobie np.krakowskiej starówki pośród której królowałby jakiś tam obiekt handlowy ponad wysokośćwieży Kościoła Mariackiego.
kazimierzp 8-02-2010 17:20
Ta sama dyskusja, te same niektóre puste "argumenty" co pod tekstem: http://www.jelonka.com/news,single,init,article,25686 . Dlatego nie mam zamiaru się powtarzać, bo tam już było powiedziane. Zostawmy organom ścigania rozstrzygnięcie kto jest winny: inwestor, czy Konserwator Zabytków!
~xxx 8-02-2010 17:56
wyburzyć to co już powstało i zostawić z powrotem błotny parking i wtedy będzie dobrze, zabudowa nie będzie za wysoka,architektura będzie w sam raz
~Apollon 8-02-2010 18:39
Jak zwykle. Szemrane towarzystwo sklepikarzy i ulicznych handlarzy piszczy. Jak widać nie złozyli jeszcze broni i dalej z Jelonki będą robić wiochę ....
~ja 8-02-2010 19:02
i pewnie jak zwykle otworzą co innego albo wcale nie otworzą
~aha 8-02-2010 19:03
Prosze spojrzec na kamięnice w której jest rest.Pireus chyba jest ciut wyzsza od pasazu, oh niedobra, a moze ta gdzie jest hotel Baron tez urosła, a kamieniczki w pierzei na wprost Ratusza tez otrzymały hormon wzrostu ????? co do kamienicy na 1 Maja .... najciemniej pod latarnia , na wprost chyba siedzi Konserwator zabytków , pewnikiem nie wyglada przez okna (bo taki nieładny widok).
~pola 8-02-2010 19:19
konserwator zabytkow buhahaha tak zakonserwowali niektory zabytkowe kamienice w naszym miescie ze zygac sie chce.
wupe 8-02-2010 19:44
Podwyższyć budynki "starówki" i po problemie! Galerianki muszą być!
~malkontent 8-02-2010 19:56
. . . ktoś poczuł kasę, ale właściciel nie zapłacił i się doniesienie z tego zrobiło, a moze gdyby i adresat donosu coś miał z tego to by się sprawa tak nie rozdmuchała, GDYBY . . .
~Shadow 8-02-2010 20:29
Po cholerę komu ta galeria. I tak wielkie g..... tam będzie dobre dla tych wszystkich mentalnych (i nie tylko) galerianek które tak na tym forum jęczą. Jedyną zaletą galerii (np. we Wrocławiu) są parkingi. Jest gdzie w centrum auto zostawić. I tyle, reszta to typowy sieciowy syf. Za czym tak tęsknicie zakompleksieni prowincjusze?
~Aaaa 8-02-2010 20:45
I bardzo dobrze ze pisza o takich radnych jak ten Wikilik czy jak mu tam. Bede pamietał jego nazwisko na pamiec i napewno nie zaglosuje. Chcialbym tego klienta kiedys zobaczyc zeby widziec jak wyglada ( nie napisze co bo nie wyemituja tego postu ).
~wieżowiec 8-02-2010 21:39
dobre: "przewyższyć rzeczywistość"! Ale czemu tylko o 3 metry? Jest okazja do zbudowania jeleniogórskiego down city!
~Piast 8-02-2010 22:16
MO zastał JG brzydką zostawi ochydną . Podobno na ostatnim piętrze galerii będzie szklany gabinet Prezydenta JG .
~mieszkaniec 2 8-02-2010 22:18
1. Budynek na rogu Drucianej i Grodzkiej jest o jedno piętro wyższy od reszty, więc równali do najwyższego. 2. Gdyby za czasów Kazimierza Wielkiego byli konserwatorzy to dalej byśmy mieszkali w drewniakach ze strzechą. 3. Kiedyś ród mając swoją posiadłość (kilkusetletnią) przebudowywał ją i dostosowywał architektonicznie i użytkowo do czasów im obecnych, a teraz jaśnie konserwator się nie zgodzi.
~mich 8-02-2010 23:26
A gdzie byl konserwator zabytkow jak budowano takie" koszmarki" architektoniczne jak przy ul Kopernika i Jasnej.Przeszkadza mu o trzy metry za wysoka galeria. a nie przeszkadaja sasiednie zaniedbane kamieniczki obok galeri, ktore przynoszą tylko wstyd Jeleniej Gorze.To otoczenie galerii bedzie pasowało do niej jak pięść do nosa!
młody_80 8-02-2010 23:28
Ja proponuję co by prokuratura przyjrzała się Panu Wiklikowi, a w szczególności tej jego "galerii handlowej" z tramwajem przy Ratuszu. Pewnie nie jeden grzeszek by się znalazł. Pan mąciwoda Wiklik.... ehhh
~bang 9-02-2010 6:37
~mieszkaniec 2...jeden z lepszych komentarzy:)...a tak w ogóle czy ktoś przechodząc obok budowanego obiektu pomyślał sobie"kurcze trochę za wysokie"?...właśnie...pewnie nikt...jest to typowe urzędowskie utrudnianie życia...tak jak w pitach pomylisz sie o 3 grosze i masz afere tak samo konserwa zabytków powie ze o 3 metry za wysokie szerokie nie ten kolor elewacji itp(na pewno by cos znalazł)...mimo iż nikomu to nie przeszkadza i problem jest praktycznie niezauważalny...to dla nich problem zawsze istnieje...i tak oto biurokracja i urzedy, majace na celu ułatwiać ludziom życie...po prostu marnotrawią nasze pieniadze i krępuja jakakolwiek inicjatywę...
~mieszkaniec3 9-02-2010 10:04
Odzywają się podstawieni obrońcy inwestora .
tuptus73 9-02-2010 22:55
Naprawdę kilaka komentarzy aż postawiły mi włosy na karku … Czy rozwój miasta jest uzależniony od ilości „ marketów , galeryjek ???? „ Zastanów się jeden z drugim CO będziesz robił jak będziesz samodzielny ? …. Jeśli zostaniesz w Jeleniej Górze. Może turystyka , hotel ,pensjonat ( miasto turystyczne ) … kto będzie chciał oglądać naszą starówkę , gdzie centralnym punktem będzie WASZA galeryjka ??? , Może handel ( w cywilizowanych krajach , miastach KWITNNIE ) , kolejne piętnaście marketów w centralnych punktach miasta zgaszą zapał . Może usługi dla miasta … Nie to już zarezerwowane dla tych co kopa ze stołka dostali . A więc zostaje Start w wyborach ( nie szkodzi jeśli przegrasz , zawsze można liczyć na 12,000,- pln jako wice , jak się postawisz ) . Kasjer (ka) w ulubionym MARKECIKU , GALERYJCE …lub w oddziale ulubionego banku na reprezentacyjnej ulicy 1-Maja ( co jak sądzę za rok , dwa nic więcej nie będzie ) . NIE …… Dziękuję WŁADZĄ naszego Miasta za TAK intensywny rozwój Mojego Miasta ( za - miast kortów tenisowych w Cieplicach lepszy market ,za – miast inwestycje w małe / średnie firmy i miejsca PRACY !!! lepiej budować obwodnicę , która zadłuży Miasto na wiele lat , ale co tam „JUŻ NAS NIE BĘDZIE” więc radzie sobie sami . A jeśli ktoś się postawi ( to do prokuratora ) Mama i Tatuś dają kieszonkowe ( jeszcze) … i tu musi być market , galeryjka , bo inaczej to WIOCHA i muszę jechać do Wrocławia ….. Jeszcze parę latek , a życie chlapnie zimną wodą w twarz .
~NORMALNY 13-02-2010 20:32
Zacznijmy wreszcie do rządzenia państwem , województwami , gminami , starostwami , miastami itd. wybierać ludzi , którzy sami trochę zarobili i mają pojęcie jak to robić , a nie mówców teoretyków , którzy z pieniędzy podatnika warholą się i decydują co dobre a co złe . Zdecydowanej większości z nich dać do poprowadzenia malutki interesik , poginęli by jak Andzia w malinach . Pięć lat rządów prawdziwych biznesmenów i nasz kraj wychodzi na prostą . I jeszcze jedno - wypieprzyć na zbity pysk urzędasów-komuchów (typu Wójcik itd.) a reszta potoczy się sama . PAŃSTWO - TO BIZNES- tylko w wielkim tego słowa znaczeniu . Jak ma być dobrze jeśli rządzą tacy jak P. Obrębalski . BANKRUCTWO MUROWANE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~JACK 14-02-2010 23:38
Ludzie ! Jakie to ma znaczenie te 3 metry w tą czy w tamtą ? Przecież nie odbudowywuje się zabytku a stawia całkowicie nowoczesną konstrukcję żelazo - betonową !!!No i co ma do tego konserwator zabytków > przecież chyba uczestniczył w akceptacji planów i wydaniu pozwolenia na budowę !!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group