Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 10327
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pasaż Grodzki (nie) za wysoki

Sobota, 30 stycznia 2010, 14:44
Aktualizacja: Niedziela, 31 stycznia 2010, 8:33
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Pasaż Grodzki (nie) za wysoki
Fot. TEJO
– Budowany gmach galerii, w której będzie się mieścił Pasaż Grodzki, jest za wysoki o trzy metry w stosunku do linii zabudowy starego miasta. Nie jest to zgodne z projektem – interpelował na ostatniej sesji rady radny Cezary Wiklik.

Rajca oczekuje odpowiedzi prezydenta Marka Obrebalskiego. O stanowisko zapytaliśmy Halinę Wyborską, rzeczniczkę inwestora Rank Progress SA. – Realizujemy w Jeleniej Górze inwestycję „Pasaż Grodzki” zgodnie z decyzją o warunkach zabudowy i wydanym na tej podstawie pozwoleniem na budowę.

Zgodnie z projektem pasaż będzie miał cztery naziemne kondygnacje – odpowiada H. Wyborska. – Chciałabym podkreślić, że zanim rozpoczęliśmy budowę, projekt był dwa razy wnikliwie analizowany przez urząd. Po zgłoszonych uwagach zrezygnowaliśmy z dwóch podziemnych kondygnacji. I wtedy otrzymaliśmy ostateczne pozwolenie na budowę, na podstawie którego realizujemy inwestycję. Jej otwarcie planowane jest na jesień tego roku – dodaje.

Zdaniem wielu architektów bryła pasażu jest zupełnie nieproporcjonalna w stosunku do reszty staromiejskiej zabudowy, a dysproporcję widać szczególnie patrząc na budowlę z perspektywy ulicy Konopnickiej.
Mimo kontrowersji prace trwają pełną parą. Robotnikom nie przeszkadzały ani mrozy, ani śniegi, aby kontynuować tę największą inwestycję w centrum Jeleniej Góry od co najmniej kilkudziesięciu lat. Trzeba też dodać, że wielu mieszkańców z niecierpliwością czeka na otwarcie placówki mając nadzieję na udane zakupy oraz wiele propozycji spędzenia tam wolnego czasu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (62)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
887
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
Kultura
Wykłady pani profesor i pana doktora
 
Kultura
Pokój zwierzeń w BWA
 
Aktualności
Festyn w Mysłakowicach
 
Karkonosze
Śnieżka – widokowo najlepsza miejscówka w Polsce?
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group