Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 9014
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pasaż Grodzki (nie) za wysoki

Sobota, 30 stycznia 2010, 14:44
Aktualizacja: Niedziela, 31 stycznia 2010, 8:33
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Pasaż Grodzki (nie) za wysoki
Fot. TEJO
– Budowany gmach galerii, w której będzie się mieścił Pasaż Grodzki, jest za wysoki o trzy metry w stosunku do linii zabudowy starego miasta. Nie jest to zgodne z projektem – interpelował na ostatniej sesji rady radny Cezary Wiklik.

Rajca oczekuje odpowiedzi prezydenta Marka Obrebalskiego. O stanowisko zapytaliśmy Halinę Wyborską, rzeczniczkę inwestora Rank Progress SA. – Realizujemy w Jeleniej Górze inwestycję „Pasaż Grodzki” zgodnie z decyzją o warunkach zabudowy i wydanym na tej podstawie pozwoleniem na budowę.

Zgodnie z projektem pasaż będzie miał cztery naziemne kondygnacje – odpowiada H. Wyborska. – Chciałabym podkreślić, że zanim rozpoczęliśmy budowę, projekt był dwa razy wnikliwie analizowany przez urząd. Po zgłoszonych uwagach zrezygnowaliśmy z dwóch podziemnych kondygnacji. I wtedy otrzymaliśmy ostateczne pozwolenie na budowę, na podstawie którego realizujemy inwestycję. Jej otwarcie planowane jest na jesień tego roku – dodaje.

Zdaniem wielu architektów bryła pasażu jest zupełnie nieproporcjonalna w stosunku do reszty staromiejskiej zabudowy, a dysproporcję widać szczególnie patrząc na budowlę z perspektywy ulicy Konopnickiej.
Mimo kontrowersji prace trwają pełną parą. Robotnikom nie przeszkadzały ani mrozy, ani śniegi, aby kontynuować tę największą inwestycję w centrum Jeleniej Góry od co najmniej kilkudziesięciu lat. Trzeba też dodać, że wielu mieszkańców z niecierpliwością czeka na otwarcie placówki mając nadzieję na udane zakupy oraz wiele propozycji spędzenia tam wolnego czasu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (62)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group