Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 7115
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Parzące frytkownice z Tesco

Czwartek, 18 lutego 2010, 8:05
Aktualizacja: 9:05
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Parzące frytkownice z Tesco
Fot. ....
Klienci, którzy kupili frytkownicę Tesco Value DF09, mogą przypłacić jej użytkowanie zdrowiem. Sam przedsiębiorca poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że urządzenie jest wadliwe i może poparzyć gorącym olejem. Klienci mogą zwracać bubel. Zwrócone zostaną im pieniądze.

W ostatnich dniach Tesco poinformowało UOKiK, że w niektórych egzemplarzach frytkownicy Tesco modelu Value DF09 za 119 zł, z powodu wadliwego uchwytu kosza, może rozpryskiwać się gorący olej i poparzyć użytkowników. Dotychczas w Polsce nie zanotowano takich wypadków, ale do Tesco już wpłynęło sześć zgłoszeń reklamacyjnych dotyczących tej usterki.

– Przedsiębiorca zalecił konsumentom zaprzestanie używania produktu i zwrot frytkownicy do najbliższego sklepu TESCO, gdzie otrzymają zwrot gotówki. Przedsiębiorca nie wymaga dowodu zakupu – pisze Urząd Ochrony Konsumentów i Konkurencji.

Urząd tłumaczy jednak, że nie wydał nakazu wycofania produktu z rynku ani odkupienia frytkownic od konsumentów. Dodaje też, że każdy przedsiębiorca, który uzyskał informację, że produkt wprowadzony przez niego na rynek nie jest bezpieczny, powinien niezwłocznie powiadomić o tym Prezesa UOKiK.

Niewykonanie tego obowiązku, zgodnie z art. 33a. ust. 1 pkt 1 ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów, zagrożone jest karą pieniężną w wysokości do 100 000 zł. Sankcję tę nakłada prezes urzędu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group