Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 7629
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Parlamentarzyści zdobędą Kilimandżaro, by pomóc dzieciom

Sobota, 24 stycznia 2015, 8:36
Aktualizacja: 8:39
Autor: Mea
Polska: Parlamentarzyści zdobędą Kilimandżaro, by pomóc dzieciom
Fot. Alicja Chybicka
Posłowie i senatorowie, a wśród nich jeleniogórska posłanka Zofia Czernow, wyruszyli na Kilimandżaro w ramach akcji charytatywnej „Parlament na szczyt dla dzieci”. – Zbieramy pieniądze m.in. dla dzieci walczących z rakiem, będących w śpiączce oraz niepełnosprawnych – mówiła Zofia Czernow, posłanka. Każdy może wesprzeć akcję wysyłając smsa o treści POMAGAM na nr 72 792.

Poseł Zofia Czernow wraz z grupą parlamentarzystów od 22 stycznia do 3 lutego bierze udział w charytatywnej wyprawie na Kilimandżaro. Akcja została objęta honorowym patronatem przez marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego oraz marszałka Senatu Bogdana Borusewicza.

Parlamentarzyści zdobędą szczyt dla podopiecznych Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”, dzieci będących pod opieką Kliniki „Budzik” stworzonej przez Fundację „Akogo?”, podopiecznych Fundacji Polsat, Fundacji „Promyk Słońca”, a także dla dzieci na Ukrainie i w Tanzanii, które wspiera Fundacja Solidarności Międzynarodowej.

Parlamentarzyści uczestniczą w wyprawie w ramach urlopu, każdy z nich sam płaci za swój udział. Wyprawę prowadzi znany himalaista, zdobywca „Korony Ziemi” Tomasz Kobielski, który wraz ze swoim zespołem gwarantuje bezpieczeństwo wyprawy.

W akcji uczestniczy jedenastu parlamentarzystów wraz z wolontariuszami i przyjaciółmi. Łącznie grupa liczy 30 osób. Uczestnicy wyprawy to m.in. posłowie: Zofia Czernow, Bożena Kamińska, Adam Kępiński, Maria Janyska oraz senatorowie: Anna Aksamit, Alicja Chybicka, Robert Dowhan, Witold Gintowt-Dziewałtkowski, Ireneusz Niewiarowski, Witold Sitarz i Grażyna Sztark. Polska grupa spotka się również z parlamentarzystami Tanzanii oraz uda się z wizytą do Tengeru na cmentarz wygnańców polskich.

Wszyscy, którzy zechcą wesprzeć tę akcję charytatywną, mogą również wpłacać pieniądze na
konto: PLUS BANK S.A. o/Warszawa 21 1680 1248 0000 3333 4444 5555 z dopiskiem:
„Kilimandżaro”.

W podziękowaniu za okazany dar serca i wsparcie akcji „Parlament na szczyt dla dzieci”- 5 lutego o godz. 18:00 w Sali Kolumnowej Sejmu RP odbędzie się recital Ewy Błaszczyk „Pozwól mi spróbować jeszcze raz”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (39)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
371
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group