Poniedziałek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 1887
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Parkowe niebezpieczeństwo wisi na włosku

Piątek, 27 marca 2009, 9:50
Aktualizacja: 9:57
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Parkowe niebezpieczeństwo wisi na włosku
Fot. Angela
Spróchniałe drzewa, które mogą runąć, niezabezpieczony dach wieżyczki i ledwo trzymający się kupy mur resztek dawnych zabudowań – to tylko jedne z licznych zagrożeń dla bezpieczeństwa spacerowiczów, którzy przechadzają się alejkami parku na Wzgórzu Kościuszki.

Nieopodal ulicy Chełmońskiego na przeciwko budynków między numerami 12 a 18 stoi ogromne, wiekowe drzewo, które jest puste w środku i trzyma się tylko na słowo honoru – mówi Grzegorz Tarłowski, pobliski mieszkaniec. – Stan drzewostanu w tym parku w ogóle nie jest kontrolowany. Lada chwila zaczną się silniejsze wiatry i to drzewo spadnie komuś na głowę.

Inni mieszkańcy wskazują też kolejne chore drzewa oraz suche konary, które wiszą nad głowami beztroskich spacerowiczów. Straż miejska złożyła już pismo do Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów z informacją o konieczności usunięcia konarów drzew zwisających nad chodnikami i drogami w tym miejscu.

Na zagrożeniach w postaci drzew się nie jednak kończy. Kilka kroków dalej pan Grzegorz pokazuje nam wieżyczkę, która od miesięcy stoi niezabezpieczona. Wejść do niej może każdy, i z tej możliwości korzysta spora grupa, najczęściej dzieci. A nad ich głowami wiszą deski z gwoździami, które do niedawna stanowiły dach budynku. W głębszej części parku mieszkańców niepokoi też niezabezpieczony około półmetrowy mur, który stoi niedaleko ścieżki spacerowej.

Wydział ochrony środowiska i rolnictwa zapewnia, że nie dostał od mieszkańców żadnych sygnałów na temat pojawienia się tych zagrożeń i obiecuje sprawą zająć się natychmiast. – Przekażę sprawę naszemu pracownikowi, który pojedzie na miejsce, rozpozna teren i sprawdzi, czy drzewa stoją na naszym terenie, po czym oczywiście zajmiemy się sprawą – usłyszeliśmy od Bożeny Mazurek, zastępcy naczelnika wydziału ochrony środowiska urzędu miasta w Jeleniej Górze.

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group