Poniedziałek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 9430
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Parking pod Wangiem

Niedziela, 30 maja 2021, 8:31
Autor: WAC
Karpacz: Parking pod Wangiem
Fot. UM Karpacz/wizualizacja
Dzięki współpracy samorządu Karpacza oraz prywatnego inwestora przybędzie miejsc parkingowych w górnej części miasta, w pobliżu kościoła Wang.

Nowy parking wybuduje inwestor, który podjął się przywrócenia do dawnej świetności hotel Sanssouci. Na terenie wydzierżawionym od miasta urządzi on parking na 70 miejsc dla gości hotelowych. Dodatkowo wybuduje drugi parking, tym razem ogólnodostępny na 90 miejsc. Zagospodarowane zostanie też otoczenie parkingu, przy którym staną toalety, ławki oraz punkt widokowy.

W Górnym Karpaczu, podobnie jak w całym mieście cierpimy na duży deficyt miejsc parkingowych – mówi burmistrz Karpacza Radosław Jęcek. - W tym miejscu jest tylko jeden parking prywatny, który w sezonie około godziny 9.30 już jest właściwie zapełniony. Dlatego dla Karpacza umowa zawarta z prywatnym inwestorem jest bardzo korzystna. Poza tym, że w ciągu około dwóch lat, kosztem około miliona złotych wybuduje on ogólnodostępny parking, to do kasy miasta będą wpływały środki za dzierżawę terenu pod parking hotelowy. Na parkingu, który będzie własnością miasta zostaną zamontowane parkometry. Szacujemy, że z opłat parkingowych uzyskamy w tym miejscu dochody w wysokości 400 tysięcy złotych rocznie.

Twoja reakcja na artykuł?

9
38%
Cieszy
6
25%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
5
21%
Złości
3
13%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
871
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group