Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 5193
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Park rozrywki na terenie starego basenu?

Czwartek, 15 sierpnia 2013, 8:00
Aktualizacja: Piątek, 16 sierpnia 2013, 9:46
Autor: Mea
Region: Park rozrywki na terenie starego basenu?
Fot. Marcin Krzak
Siłownia na świeżym powietrzu, plac zabaw i do gry w bule, stoły do ping–ponga, szachownica, rowery wodne przy stawie, scena artystyczna, fontanna, alejki spacerowe, ławeczki – to tylko niektóre z pomysłów na park rozrywki, który możliwe, że powstanie na terenie starego basenu w Janowicach Wielkich przy ul. 1 Maja.

- Po spotkaniu mieszkańców z wójtem Janowic Wielkich większość osób była za rewitalizacją tego terenu. Basen od dawna już nie pełni swojej roli. Chcielibyśmy, by na prawie 3-hektarowym terenie powstał park rozrywki, a na stawie obok basenu znów można było pływać na rowerach wodnych. Obecnie prowadzone są prace geodezyjne, wybrany już został architekt, który stworzy plan zagospodarowania tej przestrzeni – powiedział Marcin Krzak z Grupy Odnowa Wsi Janowice Wielkie.

Planowane jest nasadzenie nowych roślin, stworzenie alejek spacerowych, ustawienie ławeczek, koszy na śmieci, trzech drewnianych i łukowych mostków japońskich, zamontowanie latarni oraz, jeśli znajdą się fundusze, rewitalizację stawu i wyspy, która się w nim znajduje.

- Ponieważ w różnych miejscowościach wokół gminy powstają baseny kryte, a urząd nie stać na utrzymywanie kąpieliska, dlatego pomyśleliśmy o utworzeniu w tym miejscu parku rozrywki. Gmina nie ma obecnie środków na rewitalizację terenu, dlatego złożyliśmy wniosek do Lokalnej Grupy Działania - Partnerstwo Ducha Gór o wsparcie finansowe inwestycji. Chciałbym, by powstało tu miejsce spotkań mieszkańców. Możliwe więc, że będzie scena do występów artystycznych, fontanna nawiązująca do starego basenu, czy też stoły do gry w ping-ponga – mówił Kamil Kowalski, wójt Gminy Janowice Wielkie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
1010
Jest nowy
7%
1-5 lat
15%
5-10 lat
19%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
 
Aktualności
Zaklęcie rozświetliło choinkę
 
Aktualności
Huczne otwarcie lodowiska
 
Aktualności
Choinka koło Ratusza już świeci
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group