Poniedziałek, 24 stycznia
Imieniny: Franciszka, Rafała
Czytających: 7614
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Paradox wkrótce w JCK

Poniedziałek, 10 stycznia 2022, 11:01
Autor: KR
Jelenia Góra: Paradox wkrótce w JCK
Fot. Teatr Maska/Daniel Źrałka
W sobotę i niedzielę (15-16.01) o godz. 18.00 w Sali Novej Jeleniogórskiego Centrum Kultury będzie można obejrzeć „Paradox” - autorski dramat inspirowany dwiema książkami Joseph’a Hellera: Paragraf 22 i Closing Time. W spektaklu bohater ON (Krzysztof Rogacewicz) wciela się w kilkanaście całkowicie różnych postaci ukazując pełen wachlarz swoich możliwości.

To wizyjna opowieść pełna przewrotnych akcji i napięcia dramaturgicznego. Zwraca się wprost do wrażliwości widza i wiedzie jego emocje na wyprawę… na groteskową wycieczkę szlakiem strachu o własne życie. Spektakl ukazuje bezsens wojny i wojska jako instytucji, obnaża wszelkie mechanizmy rządzące się logiką absurdu. Jej bohaterowie to zbiorowisko wariatów, fanatyków, idiotów i oportunistów, ale nade wszystko ludzi, którzy pragną jednego – przeżyć. I z drugiej strony to współczesne spojrzenie bohatera na otaczający nas świat, który jest również pełen paradoksów i stanowi chory system, do którego niestety wszyscy jesteśmy "wtłoczeni".
Powaga przeplata się z groteską, a mądrość z głupotą. Wszystko wzięte jest w cudzysłów, choć kontekst prezentacji jest jak najbardziej poważny – jest nim bowiem troska o ludzkie życie.

Bilet kosztuje 40 złotych.

Producentami spektaklu jest Teatr MASKA oraz OKiS we Wrocławiu.

Twoja reakcja na artykuł?

7
58%
Cieszy
2
17%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
8%
Złości
1
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group