Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 8038
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Paradowali w słońcu

Czwartek, 22 września 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 lutego 2006, 20:09
Autor: marek
Dolny Śląsk: Paradowali w słońcu
Fot. Jarosław Rzadkosz
W minioną niedzielę oprócz dwóch etapów Tour de Pologne odbyła się Parada Rowerów, zorganizowana przez Muzyczne Radio. Około 1.300 uczestników z całego kraju, stanęło na placu ratuszowym o godzinie 11. Pogoda do jazdy na rowerze była wprost wymarzona. Najmłodszy uczestnik parady miał zaledwie dwa latka i siedział w nosidełku, najstarszy miał prawie osiemdziesiąt lat.

Grupy miłośników rowerów przyjechały do Jeleniej Góry, specjalnie na paradę ze Szczecina, Warszawy, Poznania czy Gdańska. Przyjechał cały Dolny Śląsk, a rowerzyści ze Zgorzelca, Lubawki czy Legnicy wyjechali rano z domów na rowerach.

Kolumna przejechała 16 kilometrową trasę na której godzinę później rozegrano ostatni etap Tour de Pologne, jazdę na czas. Kolumna jechała równo, ale rozciągała się coraz bardziej i za Jelenią Górą miała grubo ponad kilometr długości. Wielu uczestników jechało na rowerach wyczynowych, ale przeważały rowery rekreacyjne, były nawet kilkudziesięcioletnie zabytki, których dosiadali równie wiekowi rowerzyści. Jeden z nich, ubrany w niedzielny garnitur, jechał rowerem bez przerzutek równo z młodymi na "góralach".

Dopiero morderczy podjazd pod Orlinek rozciągnął peleton, a ostatni uczestnicy dojeżdżali na metę po kilkudziesięciu minutach. Wszyscy zmęczeni, ale szczęśliwi pozdrawiali się, - Do zobaczenia za rok!.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group