Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 3 stycznia
Imieniny: Danuty, Genowefy
Czytających: 11646
Zalogowanych: 85
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Parada Rowerów 23. raz przejedzie ulicami Jeleniej Góry

Poniedziałek, 21 sierpnia 2023, 12:06
Aktualizacja: 12:08
Autor: KARR/TS
Jelenia Góra: Parada Rowerów 23. raz  przejedzie ulicami Jeleniej Góry
Fot. KARR/TS
W najbliższą niedzielę sierpnia (27.08) Parada Rowerów wyruszy o godz. 11:00 z Placu Ratuszowego w Jeleniej Górze. Na wydarzenie zapraszają: Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Hubert Papaj – Prezes KARR S.A.
Cel wydarzenia to propagowanie wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych szeroko pojętej kultury fizycznej, rekreacji i turystyki oraz wspólnego rodzinnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

W imprezie na przestrzeni 22 lat wzięło udział ponad 65 tys. rowerzystów z całej Polski a także z zagranicy. W tym roku Parada przejeżdża ulicami Jeleniej Góry, Osiedlem Łomnickim i kończy się na parkingu Galerii Sudeckiej, przy al. Jana Pawła II w Jeleniej Górze na pikniku Wyprodukowano pod Śnieżką. Na finał Parady wystąpią Norbi i Maja Bogucka. Na pierwszych uczestników czekają wyjątkowe, gratisowe koszulki.

• W wydarzeniu może wziąć udział każdy, kto posiada rower i ma ukończone 18 lat. Osoby poniżej 18. roku życia mogą wziąć udział w Paradzie pod warunkiem, że na starcie
będą posiadały zezwolenie na przejazd wystawione przez ich rodziców lub opiekunów prawnych. Osoby poniżej 16 roku życia mogą jechać w Paradzie wyłącznie pod opieką osób dorosłych.

• Długość trasy wynosi ok. 18 km, przewidywana prędkość przejazdu 16 km/h.

Sam jestem uczestnikiem Parady Rowerów. Podoba mi się inicjatywa wydarzenia, cel i charakter imprezy. Rodzinna integracja, promowanie zdrowego ruchu na świeżym powietrzu i kontynuowanie wieloletniej tradycji to ogromna wartość tego eventu. – mówi Hubert Papaj – Prezes KARR S.A. – Tegoroczna, 23 edycja zostanie urozmaicona o nagrody specjalne dla najmłodszych i najstarszych uczestników Parady Rowerów. Ponadto rozdawane będą wyjątkowe koszulki, a na finał dla uczestników Parady wystąpi Norbi – który Jelenią Górę odwiedza z dużym sentymentem, a zaraz po nim zaśpiewa uwielbiana w naszym regionie młoda, zdolna wokalistka – Maja Bogucka.

Program imprezy:

8:30 – Zbiórka rowerzystów na Placu Ratuszowym – wydawanie koszulek,
11:00 – Wyjazd z Placu Ratuszowego,
12:20 – Przyjazd na parking przy Galerii Sudeckiej, zakończenie imprezy.

Szczegółowy opis trasy:

11:00 – wyjazd z Placu Ratuszowego na ulicę Sudecką;
11:03 – wjazd ulicą Sudecką do drogi woj. nr 367;
11:10 – wjazd na drogę woj. nr 367;
11:20 – skręt w lewo przed stacją BP, droga woj. nr 367;
11:23 – wjazd na ulicę Karkonoską w Łomnicy;
11:35 – skręt w lewo, wjazd na ul. Łomnicką P 002654;
11:45 – skręt w lewo, wjazd na ul. Wincentego Pola;
11:50 – skręt w prawo, wjazd na ul. Złotniczą;
11:52 – skręt w prawo, wjazd na ul. Różyckiego;
12:00 – skręt w prawo, wjazd na ul. Ogińskiego;
12:05 – skręt w lewo, wjazd na ul. Bacewicz;
12:10 – skręt w prawo w ulicę Noskowskiego;
12:15 – skrzyżowanie z Aleją Jana Pawła II (droga krajowa nr 3), skręt w prawo za stacją Shell;
12:20 – ul. Jana Pawła II 51, Galeria Sudecka, parking – zakończenie Parady.

Regulamin i więcej informacji na www.karr.pl.

Sonda

Co myślisz o wprowadzeniu jednego wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn (62 lata)?

Oddanych
głosów
469
Dobry pomysł
57%
Zły pomysł
43%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Nowa era niewolnictwa – koniec wolnego świata
Rozmowy Jelonki
Zwierzęta boją się huku petard 100 razy bardziej niż człowiek
 
Karkonosze
Drugi stopień zagrożenia lawinowego w Karkonoszach
 
Kilometry
Kolej bliżej powrotu do Lwówka
 
112
Straż Parku uratowała wychłodzonego Czecha
 
Czechy
Sensacja przyrodnicza w Sudetach
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group