Wtorek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 6959
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Papieski ogień ogrzał Sztafetę Pokoleń

Piątek, 17 października 2008, 11:56
Aktualizacja: Sobota, 18 października 2008, 8:16
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Papieski ogień ogrzał Sztafetę Pokoleń
Fot. TEJO
W przenikliwym zimnie wyruszyła sprzed kościoła św. Erazma i Pankracego Sztafeta Pokoleń, która – biegnąc na Chojnik – chce w ten sposób uczcić pamięć Papieża Polaka, który 30 lat temu został wybrany na głowę Kościoła katolickiego.

Wcześniej uczestników biegu, młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 oraz Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych pobłogosławił ks. dziekan Bogdan Żygadło, proboszcz parafii św. Erazma i Pankracego.

Przypomniał też młodzieży, że 3 września 1956 roku ks. Karol Wojtyła odprawił mszę świętą w jeleniogórskiej farze. Na pamiątkę parafia sporządziła okolicznościową tablicę z wypisem z „libro missorum” (księgi mszalnej), w której widnieje podpis przyszłego papieża. Ksiądz Żygadło dodał jak ważne jest w tym momencie przesłanie papieskie - "Otwórzcie drzwi Chrystusowi" - w które wplata się niewątpliwy trud podjęty przez młodzież. – Nie zapomnijcie jednak, że z tej góry zejdziecie i będą na was czekały nowe wyzwania codzienności - mówił ksiądz dziekan.

Po błogosławieństwie i pokropieniu wodą święconą, w obecności siostry Krystyny Bogdan, która jest pomysłodawczynią sztafety, a na co dzień uczy katechezy w ZSO nr 1, prezydent Marek Obrębalski zapalił od paschału znicz papieski. Ten trafił w ręce Romana Zielińskiego, nauczyciela z „Żeroma”, który poprowadził pierwszą zmianę sztafety. Na czas jej biegu przez śródmieście policjanci organiczyli ruch w rejonie placu kard. Stefana Wyszyńskiego, co spowodowało korki.

Pozostali jej uczestnicy zostali dowiezieni autobusami na poszczególne przystanki, gdzie będą zmieniać swoich kolegów. Celem jest papieski szlak wiodący na Zamek Chojnik. Tam wszyscy uczestnicy Sztafety Pokoleń wezmą udział w okolicznościowym nabożeństwie. A wydarzenie wpisuje się w obchody 30. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Towarzyszą im także spotkania i wykłady w ZSO nr 1 im. Stefana Żeromskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
780
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
19%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
112
Kto podpalił Biedronkę?
 
Karkonosze
Jelenia Góra zielona, Śnieżka biała
 
Polityka
Jelenia Góra: Jerzy Łużniak zostaje w urzędzie
 
Polityka
Jerzy Łużniak nadal prezydentem!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group