Poniedziałek, 14 czerwca
Imieniny: Elizy, Michała
Czytających: 2682
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/region: Panie przeszły kurs samoobrony

Czwartek, 16 czerwca 2011, 9:46
Aktualizacja: 9:48
Autor: Angela
Jelenia Góra/region: Panie przeszły kurs samoobrony
Fot. KMP
42 Panie z Jeleniej Góry i regionu odebrały certyfikaty ukończenia VII edycji kursu samoobrony dla kobiet, który został przeprowadzony w ramach prewencyjnego programu „Bezpieczna w swoim mieście”. Szkolenie poprowadziła jeleniogórska policja. Inauguracja programu odbyła się w sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Deklarację udziału w programie złożyło 60 pań, jednak do końca wytrwały 42, które to otrzymały certyfikaty potwierdzające ukończenie kursu samoobrony. Certyfikaty wręczał Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze –mł. insp. Zbigniew Markowski oraz zastępca prezydenta miasta Jeleniej Góry – Hubert Papaj.

W ramach programu odbyło się 12 spotkań po 1,5 godziny. Zajęcia podzielone były na część teoretyczną i praktyczną.

- Głównym celem kursu samoobrony było przygotowanie mentalne i fizyczne jego uczestniczek, do uniknięcia lub, w razie potrzeby, odparcia bezpośredniego ataku na życie lub zdrowie. Specjalistyczne zajęcia, są w stanie przygotować praktycznie każdego człowieka , do odparcia agresywnego ataku. Przy czym, pod pojęciem „odparcia ataku” należy również rozumieć sytuacje, w których sprawca , na skutek działań napadniętego odstępuje od swojego zamiaru – mówi podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Zajęcia te miały też podnieść ogólną sprawność fizyczną uczestniczek kursu, nauczyć je prostych i niezawodnych technik walki wręcz, a także zwiększyć świadomość prawną w kwestii zapobiegania przemocy w rodzinie i w relacjach międzyludzkich.

Wykłady, ćwiczenia i zajęcia samoobrony prowadzili instruktorzy walki wręcz oraz policyjny psycholog, a prelekcje prezentował specjalista ds. prewencji kryminalnej.

Kurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Część uczestniczek już zadeklarowała swój udział w jego kolejnej edycji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group