Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 6900
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pani poseł otworzyła biuro

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 2 czerwca 2010, 13:35
Aktualizacja: Czwartek, 3 czerwca 2010, 8:21
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Samorządowcy związani z lewicą, znajomi oraz mąż posłanki Elżbiety Zakrzewskiej uczestniczyli w uroczystym otwarciu Biura Poselskiego parlamentarzystki, która w maju złożyła ślubowanie w Sejmie RP zajmując miejsce tragicznie zmarłego posła Jerzego Szmajdzińskiego.

Biuro działa w tym samym miejscu, gdzie przez lata pracował zmarły poseł: w siedzibie SLD przy al. Wojska Polskiego w Jeleniej Górze. Elżbieta Zakrzewska nie jest, co prawda, członkinią sojuszu (należy do Unii Pracy), ale gospodarze udostępnili jej nieodpłatnie lokal. Szefem „centralnego” Biura Poselskiego Elżbiety Zakrzewskiej jest Walentyna Kalisz-Borowska, która pracowała z śp. posłem Jerzym Szmajdzińskim przez 18 lat, była jego asystentką i koleżanką.

– Zaczynamy od nowa! – mówi pełna nadziei pani Walentyna, która wraca w tok pracy lokalnego reprezentanta parlamentarzysty. Biuro już działa od pewnego czasu, jednak dziś dokonano oficjalnego otwarcia. Posłanka Zakrzewska odsłoniła tablicę z nazwą instytucji przykrytą biało-czerwoną flagą. Powitała też liczne grono gości. Pojawili się samorządowcy z gmin ościennych: Arkadiusz Wichniak, burmistrz Szklarskiej Poręby, szef Karpacza Bogdan Malinowski, burmistrzowie: Kowar Mirosław Górecki oraz Lwówka: Ludwik Kaziów, wójt Podgórzyna Anna Latto, szef rady powiatu Zbigniew Jakiel, zastępca przewodniczącego rady miejskiej w Jeleniej Górze Józef Sarzyński, oraz wielu innych. Gościem spotkania była także gospodyni miejsca: liderka miejscowego SLD Grażyna Malczuk.

W sali, gdzie posłanka podjęła zaproszonych skromnym poczęstunkiem, wisiał wielki afisz nawołujący do zaprzestania działań wojennych w Afganistanie. – Protestuje przeciwko tej wojnie moja partia, Unia Pracy – powiedziała posłanka dodając, że w afgańskich miastach codziennie statystycznie ginie jedno dziecko. Pokreśliła także, że UP postuluje wprowadzenie bezpłatnych przedszkoli. Wcześniej Elżbieta Zakrzewska krótko przypomniała tragiczne okoliczności związane z objęciem przez nią mandatu: katastrofę lotniczą pod Smoleńskiem i śmierć pasażerów, w tym posła Jerzego Szmajdzińskiego. Pamięć Ofiar uczczono chwila ciszy.

Mandat radnego dolnośląskiego, którego musiała zrzec się nowa pani poseł, przejął prorektor Kolegium Karkonoskiego, prof. Tomasz Winnicki. – Zdam panu profesorowi listę moich spraw i interpelacji. Będzie pan musiał się jeszcze trochę pouczyć – zażartowała posłanka. Profesor Winnicki będzie radnym dolnośląskim do jesiennych wyborów samorządowych.

Do posłanki ustawiła się kolejka osób z naręczami kwiatów, upominków oraz gratulacjami i życzeniami. Wśród najbardziej osobliwych prezentów były dwa opakowania dobrze zatemperowanych ołówków. Wzruszona posłanka dziękowała za pamięć. Podziękowała też za wyrozumiałość dla swoich częstszych nieobecności swojemu mężowi, obecnemu na sali.

Elżbieta Zakrzewska zapowiedziała także otwieranie kolejnych, satelitarnych biur. Kolejne będzie dostępne dla ludzi, którzy mają sprawę dla posła, od najbliższego piątku w Kowarach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz

~;) 2-06-2010 15:02
he-he-he LEWICO - gratuluję ;)
~X 2-06-2010 15:10
No to jesteśmy pozamiatani...
~olo 2-06-2010 15:36
spoko to tylko na pół roku
dolnoślązak 2-06-2010 15:57
Szanowna Pani Poseł. Proszę przyjąć gratulacje z objęcia zaszczytnej funkcji. Jestem przekonany, że godnie będzie pani reprezentować społeczność Dolnego Śląska w Polskim Parlamencie. P.s. Na dobry początek uznałbym za konieczne nawiązanie kontaktu z ex- minister pracy panią Kalatą. Sądzę, że takie spotkanie obydwu pań, zaowocowałoby korzystnymi zmianami w pani wizerunku. W Kotlinie Jeleniogorskiej znajdzie Pani wiele miejsc, pozwalających na skuteczne zrealizowanie takiego przedsięwzięcia. Życzę sukcesów - bez ekscesów.
teessi 2-06-2010 16:08
Ta Pani jest bardzo podobna do Pana Olgierda Poniźnika. Czy to może rodzeństwo?
~pracownik Orła 2-06-2010 18:42
Obiecała nam pani pomoc i do dzisiaj z pani obietnicy nici. Gratulujemy "prawdomówności"
~czechna 2-06-2010 18:46
Wreszcie Pani Poseł jest sobą, wśród grona przyjaciół wiernych lewicy.Ostatnio jako radna Sejmiku Dolnośląskiego była w klubie PO ,ale wytrwała dzielnie ten trudny okres i wreszcie oddycha pełną piersią sejmowego "zdrowego" powietrza. Niechaj lewicowe otoczenie- jak Red Bull- doda jej skrzydeł, w dalszej nieustającej walce o dobro oraz pomyślność mieszkańców miast i wsi całego Dolnego Sląska. Zawsze życzliwa wszystkim naszym dzielnym posłom na Sejm RP- czechna.
~Orzeł 2-06-2010 19:33
A ta ..... dyrektor z PUP, co tam robi - w imieniu bezrobotnych składa gratulację ??????
~ok 2-06-2010 20:24
kółko wzajemnej adoracji, zmieniają się nazwy kolesie ci sami! żenada
~jaja 2-06-2010 20:26
Zdjęcie nr 12 "Zamyślony mąż"
~,, 2-06-2010 21:45
a kto to ona jest i skad bo jakos nie jarze ani osoby ani zaslug dla jeleniej gory czyzby nastepna do ogolacania kasy
~doro 2-06-2010 22:28
Drodzy wyborcy na co liczycie? Pani Ela,ta to dopiero umie liczyć i sprzedawać się Pół roku szybko zleci, ale już pewne miękkie lądowanie, przecież te czerwone dinozaury nie pozwolą sobie odebrać swych posadek może tylko dla pozorów poprzesiadają się ze stołka na stołek ale w ścisłym gronie(bo kupy nikt nie ruszy) Młodzi niech patrzą i uczą się, bo niestety na nic więcej nie dostaną pozwolenia. Geriatria to jest to!!!!
~lisiczka 2-06-2010 22:37
a gdzie rudy?
~ 2-06-2010 22:58
No tak!!nareście widzę p.bez adidasów,,,zdięcie 12,kiedyś Prońko śpiewała ..za czym kolejka ta stoi,,,teraz wiem,że za sława,za sławą,za sławą!!!widzę starych pierdzieli,którzy za wszelką cenę mizdrzą się,żeby mieli dalej posadkę,wymiotować mi się chce na te widoki
~marian 2-06-2010 23:01
W kolejnej kampanii do sejmu Pani poseł powinna wystąpić z PSL..... To było pzyjecie z pocałunkiem smierci politycznej. Ale ta lewica w Jeleniej Górze dlała sie nabrać. Może Pani Zakrzewska wygra ,ale konkurs na kolejny zoz jak bracia partyjni pomogą?Wyrazy współczucia dla SLD
~ 2-06-2010 23:03
Elka!!!Ty wiesz!!!
~ 2-06-2010 23:15
Mireczku,ta znajomość nie wróży Ci nic dobrego,to tylko pozory,uwierz mi!!!!!!!!!ja i tak będę mimo to za Tobą...
~do 23:01 3-06-2010 0:37
Marianie - z SLD została garstka geriatryków, którzy od zawsze dbali tylko o swoje prywatne interesy. Ela na ich liście wyborczej - to też był prywatny interesik JK. Teraz obudzili się z przysłowiową ręką w nocniku i maja zdziwione miny.
~ 3-06-2010 13:07
Ś.P. J.Szmajdziński był politykiem krajowym. Etatowym, wytrawnym politykiem, którego nie dopadl nigdy kameleonizm. Pani Zakrzewska jest polityko-urzędnikiem regionalnym, która może poszczycić się tym, że z pomyślnym rezultatem rozwiązywała problemy jako zarządca-administrator, samorządowiec i polityk. Posiada umiejętności koncyliacyjne. Ma szansę stać się doskonałym parlamentarzystą. Otwarcie biura w obecnej siedzibie odbieram pozytywnie, jako kontynuację dzieła zmarłego tragicznie parlamentarzysty. Dostrzegam w niej walory ponadpartyjnego organizatora, łączącego wszystkie ugrupowania funkcjonujące w Kotlinie Jeleniogórskiej, na rzecz pomyślnego i skutecznego rozwiązywania problemów jej mieszkańców. Dajmy jej tę szansę. Z panią Zakrzewską spotkałem się jeden jedyny raz /ok.19 lat temu/, gdy odmówiła mi zatrudnienia w Urzędzie w Mysłakowicach. Z perspektywy czasu jestem jej za to wdzięczny. Bardzo wdzięczny!!! DOLNOŚLAZAK.
~Polak 3-06-2010 16:36
Czy Ty to widzisz, czy się nie wstydzisz ???? "Rozpasłe mordy, krzywe ryje K...stwo wszędzie tam gdzie wy Jak ja was k...y nienawidzę Jak do was bym z kałacha bił A nawet jak wam plunąć w twarz To wy mówicie że deszcz pada J...na wasza partia mać Co mi ojczyznę okrada Nadejdzie kiedyś taki czas Za wszystko k...wy zapłacicie W helikoptery wsadzą was I nigdy już tu nie wrócicie" Wirus SLD Paweł Kukiz Mam nadzieję, że doczekam czasów, kiedy sld będzie niszową partyjką w stylu PPs.
~milca 3-06-2010 21:01
DOLNOŚLĄZAKu ale nawijasz! makaron na uszy! Próbujesz popisywać się szeroką wiedzą (wątpliwą) próbujesz oceniać i wyrokować w każdym temacie (!) W sumie to jesteś małym żuczkiem, który nie poradziłby sobie nawet w gminie! Eli to możesz się kłaniać (ze stosownej odległości).
~ot 4-06-2010 7:00
DINOZAURY - nawet ELA tego nie zmieni
dolnoślązak 4-06-2010 10:23
ad ~milca. Wyraziłem jedynie swój pogląd. Subiektywny.Dzięki temu, że pani Ela odmówiła mi zatrudnienia nie uwikłałem się w funkcjonowanie w strukturach urzędniczo-samorządowych. To spowodowało, że założyłem własną firmę dzięki której - za godziwe pieniądze - dotrwałem do emerytury. Panią Elę będę pozdrawiał z każdej odległości, wyrażając dla niej szacunek, jako dolnoślaskiej parlamentarzystki, a - przede wszystkim - zaradnej kobiety, której nie są potrzebne tzw. parytety.
~karpacz 5-06-2010 12:10
Zamiast burmistrza karpacz ma szeryfa

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group