Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 3867
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Panele trafiły do samotnych matek z dziećmi

Wtorek, 3 maja 2016, 8:59
Aktualizacja: Środa, 4 maja 2016, 7:38
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Region: Panele trafiły do samotnych matek z dziećmi
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
140 metrów kwadratowych paneli podłogowych do remontu Domu dla samotnych matek z dziećmi w Pobiednej przekazał nowo otwarty market budowlany Leroy Merlin z Jeleniej Góry. W czwartek (28.04) do placówki dowiózł je swoim busem Krzysztof Dudek. Podopieczne nie kryły radości.

Obecnie wyremontowano nam dwa pokoje, a na pozostałe nie mieliśmy już paneli, więc ratujecie nam życie – mówiła Justyna, gospodyni domu.

Jak już pisaliśmy, akcję „Pomóżmy samotnym matkom z dziećmi. Z Jelonką.com” rozpoczęliśmy w marcu br. Do wspólnego działania na rzecz podopiecznych – 12 kobiet i 18 dzieci - zaprosiliśmy lokalnych przedsiębiorców, a także wszystkie jeleniogórskie szkoły ponadgimnazjalne i placówki z regionu. Wśród tych, którzy zaoferowali pomoc bez zastanowienia, był właśnie nowo otwarty przy ul. Legnickiej w Jeleniej Górze market budowlany Leroy Merlin. Jego dyrektor Sławomir Partacz natychmiast zaoferował pomoc w postaci potrzebnych paneli podłogowych. W czwartek udało się sfinalizować przekazanie ich placówce.

Cieszymy się, że mogliśmy pomóc – mówi Sławomir Partacz, dyrektor sklepu Leroy Merlin w Jeleniej Górze. – Uznaliśmy, że akcja jest słuszna, a nasza pomoc jest rzeczywiście potrzebna tej placówce – dodał.

Obecnie w Domu Samotnych Matek z Dziećmi w Pobiednej wyremontowano salę terapeutyczną, łazienkę i dwa pokoje mieszkalne. Prace wykonują wolontariusze, a efekty w porównaniu do pomieszczeń, które czekają na remont, są naprawdę imponujące. Zeszlifowano też część elewacji zewnętrznej, w czym zasługa pań podopiecznych ,wspieranych przez wolontariuszy. Do dalszych prac na zewnątrz potrzebne są szlifierki kątowe, bez których oczyszczenie drewnianej elewacji jest niemożliwe.

- Prace przy remoncie idą powoli, ale do przodu i to jest najważniejsze – mówi Jolanta Fjałkowska, kierownik placówki w Pobiednej. – Dziękujemy zarówno tym, którzy pracują przy remoncie jako wolontariusze, jak i wszystkim darczyńcom – dodaje.

A tych lista jest długa. Do tej pory w naszą akcję zaangażowało się wiele osób i instytucji. Natychmiast na naszą prośbę odpowiedzieli Państwo Marconi z firmy Polcolorit w Piechowicach, którzy przekazali płytki podłogowe na powierzchnię 150 mkw. i własnym transportem dostarczyli je do placówki. Hurtownia materiałów budowlanych KE-MA działająca przy ul. Żeromskiego w Jeleniej Górze przekazała materiał na całą elewację budynku, farby i inne potrzebne materiały i cały czas wspiera placówkę przekazując na bieżąco potrzebne rzeczy. Pomoc tej placówce KE-MA oferuje już nie pierwszy raz. Market budowlany Castorama przekazał 40 litrów kolorowej farby. Market budowlany Mrówka w Mysłakowicach zawiózł drobne materiały budowlane.

Pomocy placówce nie odmówiły również szkoły ponadgimnazjalne z Jeleniej Góry i regionu (w tym z Kowar, Mirska czy Dłużyny Dolnej), do których zwróciliśmy się z prośbą o zbiórkę środków czystości i środków higienicznych. Poprosiliśmy by każda szkoła wybrała sobie jeden miesiąc, w którym każdego roku będzie organizowała zbiórkę ucząc w ten sposób młodzież wrażliwości na krzywdę innych i chęci dzielenia się. Nie musieliśmy długo czekać. Wszystkie miesiące w roku zostały „przydzielone”. Jako pierwsza z pomocą w marcu br. ruszyła szkoła, która już wcześniej pomagała tej palcówce – Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze czyli III LO na czele z pedagog Bożeną Fijałkowską. Również w marcu br. do placówki dotarła pomoc w postaci żywności zebranej w Publicznym Katolickim Gimnazjum św. Pankracego w Jeleniej Górze. W kwietniu br. środki czystości przekazał Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze z dyrektorem Bogdanem Helikiem na czele. W maju pomoc zbierze Zespół Szkół Przyrodniczo – Usługowych przy ul. Leśnej w Jeleniej Górze, na czele z dyrektor Heleną Kasperczyk.

A my zachęcamy kolejne firmy do pomocy, a dla tych, którzy chcieliby wesprzeć placówkę finansowo podajemy numer konta Stowarzyszenia Monar Domu samotnych Matek z Dziećmi w Pobiednej, ul. Hetmańska 61, 58-814 Pobiedna: BZW BK 02 1090 1997 0000 0005 2802 3441.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group