Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6730
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pamięci Wojciecha Kilara w Święto Konstytucji

Sobota, 2 maja 2015, 9:14
Aktualizacja: Niedziela, 3 maja 2015, 11:06
Autor: Org
Jelenia Góra: Pamięci Wojciecha Kilara w Święto Konstytucji
Fot. Organizator
Towarzystwo Miłośników Muzyki zaprasza jutro (3.05) o godz. 13.00 na uroczystą mszę św. w Sanktuarium Krzyża Świętego, w 224 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Podczas mszy odbędzie się prawykonanie kompozycji Jacka Glenca do słów C.K. Norwida, upamiętniającej Wojciecha Kilara, Honorowego Obywatela Jeleniej Góry.

- Towarzystwo Miłośników Muzyki w Jeleniej Górze zawróciło się do prezydenta Jeleniej Góry Marcina Zawiły o sfinansowanie inicjatywy TMM - w zakresie zamówienia kompozycji muzycznej, dla upamiętnienia zmarłego w grudniu 2013 roku wybitnego polskiego kompozytora, Wojciecha Kilara, Honorowego Obywatela Jeleniej Góry – informuje Józef Sukniewicz, prezes TMM.

Projekt przewidywał skomponowanie muzyki w duchu jego twórczości, do hymnu pochwalnego Cypriana Kamila Norwida: „Maryjo, Pani Aniołów” na głos solowy z towarzyszeniem chóru, fortepianu lub organów.
Zgodnie zaleceniem władz miasta, Towarzystwo przystąpiło do konkursu projektów na przedsięwzięcia kulturalne w roku 2015, dzięki czemu pozyskano potrzebne środki finansowe na realizację przedsięwzięcia.

Autorem kompozycji ku pamięci Wojciecha Kilara jest znany kompozytor, adiunkt dr hab. Jacek Glenc z Akademii Muzycznej w Katowicach im. Karola Szymanowskiego, który współpracował i przyjaźnił się ze zmarłym twórcą.

Życzliwym partnerem w realizacji niecodziennego przedsięwzięcia okazała się współpracująca z Towarzystwem Miłośników Muzyki - Fundacja Jagniątków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group