Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 8024
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Palił się pensjonat

Niedziela, 2 listopada 2008, 16:31
Aktualizacja: 17:01
Autor: Mar
Karpacz: Palił się pensjonat
Fot. Mar
Kilka jednostek straży pożarnej z Jeleniej Góry i Karpacza gasiło dzisiaj wczesnym popołudniem pożar pensjonatu, który od niedawna nazywa się Róża Wiatrów. Położony w Karpaczu, tuż obok Białego Jaru obiekt był w trakcie remontu i modernizacji.

Dym wydobywający się spod tynku zauważono dość szybko, dzięki temu do przyjazdu wozów bojowych straży ogień nie zdążył objąć większej połaci budynku. Jednak i tak zniszczeniu uległa część styropianowej izolacji i fragment poddasza.

-Jak wynika z oględzin, pożar zaczął się od niewielkiego ogniska, które albo ktoś rozpalił w rogu budynku, albo od zaprószenia ognia w tym miejscu – wyjaśniał dowodzący akcją gaśniczą – gdy wybuchł ogień w budynku nikt nie przebywał.

Niedaleko stoi palenisko na którym są ślady ognia rozpalanego niedawno. Czy to było zarzewiem pożaru ustalą biegli. Strażacy sprawdzili dokładnie, czy w styropianowej izolacji nie tlił się ogień. Styropian potrzebuje bardzo niewiele tlenu, żeby się palić. Potrafi wypalić się całkowicie, nawet jeśli z zewnątrz nie dopływa powietrze. Specjalnym laserowym czujnikiem temperatury strażacy sprawdzili, czy pod tynkiem nie ma ognisk ciepła. Teraz właściciela czeka odtworzenie zniszczonej elewacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group