Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 5944
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ KRAJ: Palenie zakazane nawet na balkonie

Niedziela, 16 marca 2008, 6:51
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 marca 2008, 7:01
Autor: Angela
JELENIA GÓRA/ KRAJ: Palenie zakazane nawet na balkonie
Fot. Archiwum
Bezwzględny zakaz palenia w miejscach publicznych i nie tylko ma obowiązywać już wkrótce. Nie zapalisz w samochodzie, jeśli obok jest dziecko. Być może na dymka nie będzie można wyjść również na balkon czy klatkę schodową. To pomysł parlamentu.

Już niebawem palacze będą musieli zmienić swoje nawyki. Zmniejszy się bowiem liczba miejsc, w których będzie można wyjść na papierosa legalnie. Całkowity zakaz ma na pewno obowiązywać w pubach, na ulicach, szkołach, uczelniach, zakładach pracy, teatrach, kinach, hotelach, dworcach, lotniskach, na przystankach, ośrodkach zdrowia, czyli w szeroko rozumianej sferze miejsc użyteczności publicznej.

Autorzy projektu chcieliby również, żeby palacze nie mieli zbytniej swobody na klatkach schodowych lub w windzie. Kwestią dyskusyjną pozostają balkony.
Gdzie więc będzie można palić? W specjalnych palarniach, które będą musiały jednak spełniać wysokie standardy techniczne.

Za złamanie zakazu groziłaby grzywna - sto złotych. Właściciele lokali, którzy nie dostosowaliby swoich placówek do nowych przepisów, zapłacą nawet 20 tysięcy.
Ustawa wymierzona jest przeciw palaczom, których chce ograniczyć się wolność – oburzają się amatorzy papierosów i fajek.

Niepalący są jednak innego zdania i mówią, że ma ona tylko chronić wolność niepalących, którzy wchodząc nawet na obiad zastają puby i restauracje w dymie tak gęstym, że można tam siekierę wieszać.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (65) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group