Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 8874
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

GRYFÓW ŚLĄSKI: Palec boży i ucznia

Piątek, 8 stycznia 2010, 8:52
Aktualizacja: Sobota, 9 stycznia 2010, 8:23
Autor: KAM
GRYFÓW ŚLĄSKI: Palec boży i ucznia
Fot. DTP
Nowoczesny czytnik linii papilarnych sprawdza obecność młodzieży w kościele św. Jadwigi w Gryfowie Śląskim. Gimnazjaliści, którzy przyjmą sakrament bierzmowania, muszą odciskiem palca potwierdzić uczestnictwo w mszy.

W Gryfowie Śląskim w tym roku do sakramentu bierzmowania przystąpi około 120 nastolatków. Aby zdyscyplinować młodzież i sprawdzić ich udział w nabożeństwach wikary gryfowskiej parafii, jako listę obecności wprowadził czytnik linii papilarnych, który rejestruje odciski palców przed mszą Świętą i po jej zakończeniu.

Pomysł innowatorskiego sprawdzania obecności podsunęli sami rodzice dzieci, które mają przystąpić do bierzmowania. Z nieoficjalnych informacji wynika, że na 120 dzieci, które przystąpią do bierzmowania tylko troje rodziców nie zgodziło się na odbijanie odcisków palców w nowym komputerze wikarego.

Pomysł wikarego ma zagorzałych zwolenników i przeciwników. Zwolennicy innowatorskich metod twierdzą, że dawniej dla młodzieży rozdawane były karteczki, które trzeba było oddawać po każdym spotkaniu z księdzem. Teraz zamiast karteczek wprowadzono nowoczesne metody, które zastępują karteczki i pozwalają na elektroniczne sprawdzenie listy obecności.

Przeciwnicy uważają, że to pogwałcenie praw i sprawę zgłosili do rzecznika praw obywatelskich. Niezadowoleni rodzice twierdzą, że nawet policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim nie posiadają tak nowoczesnego czytnika linii papilarnych jak parafia w Gryfowie Śląskim.

Parafianie w dniu dzisiejszym zadzwonili nawet ze skargą do Radia Zet a sprawą zajął się Janusz Weiss, który do sprawy pobierania odcisków palców w gryfowskiej parafii powróci w najbliższych dniach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (152)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1005
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group